Zavrieť

Porady

SZCO pred mesiacom zrusena, po znovuzalozeni tej istej zivnosti plati ulava od odvodov do soc. poistovne?

Dobry den mili poradaci, chcem poprosit o radu.....kamarat pred mesiacom zrusil zivnost, kedze ma pracu v zahranici zatial kde sa da, tak teraz je zamestnany pod sk firmou, ale chce ist radsej znova na zivnost, pretoze praca vyzera lepsie ako sa zdala a na dlhodobo. Ked cca po mesiaci znovu zalozi zivnost - na to iste ako mal, plati odvody do soc. poistovne, alebo ide akoby od zacitaku , ze do jula bud.roka okrem zdravotnej neplati.....Vdaka.
veronikasad doplň presné dátumy ukončenia a založenia novej živnosti a výšku príjmov=tržby za rok 2014
lorelei ano, uz mi to doslo,ze je to dolezite, lebo som tu studovala uz tie temy, tak cakam aj ja, kedy mi to napise, potom som hned tu......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tu máš kalkulačku na výpočet odvodov, doplň si do nej výšku príjmov a výšku zaplatených odvodov. Ak príjem za rok 2014 prekročil 12-násobok min. vymer.základu, vznikne mu po obnovení živnosti povinná registrácia v SP

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.d24&cad=rja
    lorelei super, dakujem zatial, peknu nedelu

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nie je ulava,
    ak mal za rok 2014 prijem z podnikania vyssi ako 4 944,00 eur bude musiet po znovuzalozeni zivnosti platit odvody do SP
    lorelei dakujeeeem

    SZCO pred mesiacom zrusena, po znovuzalozeni tej istej zivnosti plati ulava od odvodov do soc. poistovne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.