Zavrieť

Porady

prehodnotenie čiastočnej invalidity

Text Changes
-
Som čiastočne invalidná - 60 %, som od júla 2014 na PN - k júnu 2015 mi zanikol nárok na vyplácanie PN-ky, 06/15 som bola na komisii týždeň pred operáciou chrbtice. Už v 07/14 som požiadala o znovuprehodnotenie invalidity, ale predvolali ma až po roku. Na komisii mi lekárka neuznala môj zhoršujúci sa stav a neakceptovala ani fakt, že idem na operáciu chrbtice. Chcela by som sa opýtať, ako mám postupovať, či môžem po operácii chrbtice opäť požiadať o prehodnotenie, keďže 60% mám na inú diagnózu ( nervová sústava).
Naposledy upravil ivka70 : 13.07.15 at 17:00 Dôvod: Vratenie zmazanej otazky
veronikasad Texty na Porade sa nemažú
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    požiadať o prehodnotenie môžeš ... ale ako ťa posúdia - to už je v kompetencii komisie SP (samozrejme - zdr. dokumentáciu doložiť treba)
    a tá operácia - podstúpila si ju preto, aby sa ti zlepšil zdravotný stav - či nedopadlo to dobre?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adida1 operáciu som musela absolvovať, lebo mi zistili 06/14 posunutie v L4-5 smerom do brušnej dutiny a dávali mi aj novú platničku+ zpevnenie týchto stavcou - zošrubovanie. Diagnóza na základe ktorej mám čiast. inv. ide o krčnú a hrudnú chrbticu, v tejto správe nie je zmienka o tejto o diagóze pre ktorú som musela podstúpiť tento zákrok.
    adida1 Zatiaľ je ťažké niečo hodnotiť, lebo je to krátka doba. Táto vec sa ustálila. Žiaľ nemôžem už vykonávať istý druh práce a to určite po dobu jedného roka.
    Katy a R - ID sa priznáva - ak ide o DLHODOBO nepriaznivý zdravotný stav, (v dohľadnej dobe sa neočakáva zlepšenie). Ten jeden rok zhoršenia - to sa rieši DPN ... ale zbytočne budeme špiritizovať - o zníženej schopnosti pracovať rozhoduje komisia SP. pozri zák o SP hlavne § 71 a prílohu 4 ..
    adida1 Rozumiem BLHODOBO, ale ak človek vyzerá dobre, nemá právo o nič žiadať, lebo nemôže byť chorý? Lekárka pozerala úplne inde a nehovorím radšej ďalej čo ........ Mám zdr. problémy už dlhodobo viac ako 20 r. a ostatné komisie pred touto nemali problém, lebo aj lekárka ma videla, ako ma raz brala RZP-čka. Iba teraz zrazu nastal problém. Pýtam sa prečo? Chcem ZDRAVIE!!!!!!!!!!, ale keď mi ho nevedia dať, tak to mám sklopiť uši a čušať?
    Myslím, že potom aj para-olympionici by mali vrátiť štátu dôchodky, veď keď športujú a niektorí aj pekne a dobre vyzerajú, tak nemôžu byť chorí.
    Aj na toto mi viete odpovedať?
    ivka70 Zmazany komentar:
    adida1 (Dnes 16:42) Rozumiem BLHODOBO, ale ak človek vyzerá dobre, nemá právo o nič žiadať, lebo nemôže byť chorý? Lekárka pozerala úplne inde a nehovorím radšej ďalej čo ........ Mám zdr. problémy už dlhodobo viac ako 20 r. a ostatné komisie pred touto nemali problém, lebo aj lekárka ma videla, ako ma raz brala RZP-čka. Iba teraz zrazu nastal problém. Pýtam sa prečo? Chcem ZDRAVIE!!!!!!!!!!, ale keď mi ho nevedia dať, tak to mám sklopiť uši a čušať? Myslím, že potom aj para-olympionici by mali vrátiť štátu dôchodky, veď keď športujú a niektorí aj pekne a dobre vyzerajú, tak nemôžu byť chorí. Aj na toto mi viete odpovedať?
    ivka70 Zmazane komentare:
    adida1 (Dnes 14:41) operáciu som musela absolvovať, lebo mi zistili 06/14 posunutie v L4-5 smerom do brušnej dutiny a dávali mi aj novú platničku+ zpevnenie týchto stavcou - zošrubovanie. Diagnóza na základe ktorej mám čiast. inv. ide o krčnú a hrudnú chrbticu, v tejto správe nie je zmienka o tejto o diagóze pre ktorú som musela podstúpiť tento zákrok.

    adida1 (Dnes 14:52) Zatiaľ je ťažké niečo hodnotiť, lebo je to krátka doba. Táto vec sa ustálila. Žiaľ nemôžem už vykonávať istý druh práce a to určite po dobu jedného roka.
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Požiadať samozrejme môžeš-po zdokladovaní zdravotného stavu po operácii-či uznajú záleží od stavu a od pripadného zhoršenia.

    prehodnotenie čiastočnej invalidity

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.