Zavrieť

Porady

Dokumenty k ziadosti na technicku licenciu

Zdravim, nechcem vyzerat blbo, ale vie mi niekto poradit ake presne dokumenty potrebujem k vybaveniu technickej licencie k montazi kamier, alarmov atd ? zo zakona mi to presne nieje jasne a na policii su velmi ochotni ludia a nechce sa mi behat hore dole po uradoch. Som zivnostnik, prax v ele mam, aj potvrdenie. Neviem ci je potrebne aj nieco menit v zivnosti ... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    473/2005 Z. z.Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-473

    § 71
    Náležitosti žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby

    (1) Fyzická osoba v žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby uvedie

    a) meno, priezvisko, titul, dátum a miesto narodenia, rodné číslo, adresu pobytu a štátne občianstvo,

    b) obchodné meno a miesto činnosti fyzickej osoby, identifikačné číslo, ak je pridelené,

    c) predmet činnosti podľa § 7 ods. 1,

    d) miesto prevádzky a ďalších prevádzok, ak ich zriadi,

    e) dobu ukončenia činnosti, ak zamýšľa činnosť vykonávať menej ako desať rokov.

    (2) Fyzická osoba k žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby pripojí doklady uvedené v § 22 ods. 2 písm. a), d) až g) a doklad o vzdelaní a potvrdenie o praxi; § 22 ods. 3 platí primerane s tým, že sa prikladá iba doklad podľa § 22 ods. 2 písm. a) a doklad o vzdelaní a potvrdenie o praxi.

    (3) Fyzická osoba uvedie údaje uvedené v odseku 1 písm. a) a pripojí doklady uvedené v odseku 2 aj o zodpovednom vedúcom, ak ho ustanovila.

    (4) Právnická osoba v žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby uvedie

    a) obchodné meno a sídlo, prípadne adresu miesta činnosti organizačnej zložky podniku alebo podniku zahraničnej osoby,

    b) meno, priezvisko, titul, dátum a miesto narodenia, rodné číslo, adresu pobytu a štátne občianstvo fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktoré sú štatutárnym orgánom právnickej osoby alebo jeho členmi, s uvedením spôsobu, akým konajú v jej mene,

    c) identifikačné číslo, ak je pridelené,

    d) predmet činnosti podľa § 7 ods. 1,

    e) miesto prevádzky a ďalších prevádzok, ak ich zriadi,

    f) dobu ukončenia, ak zamýšľa činnosť vykonávať menej ako desať rokov.

    (5) Ustanovenie odseku 3 písm. b) sa primerane vzťahuje aj na prokuristu, zodpovedného zástupcu, vedúceho organizačnej zložky podniku a vedúceho podniku zahraničnej osoby.

    (6) Právnická osoba k žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby pripojí doklady uvedené v

    a) § 22 ods. 2 písm. a) a doklad o vzdelaní a potvrdenie o praxi týkajúce sa fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktoré sú štatutárnym orgánom právnickej osoby alebo jeho členmi, a o osobách uvedených v § 23 ods. 3 a § 70 ods. 3,

    b) § 22 ods. 2 písm. a) o osobe, ktorá má najmenej 15 % majetkový podiel v právnickej osobe,

    c) § 23 ods. 2 písm. c) až f).

    (7) Vzor žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.


    + vyhláška 634/2005 Z. z.Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) (nájdeš na karte súvislosti v linku vyššie)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marekovic.b dakujem, ale toto viem najst aj na webe ministerstva a je to "velmi" zrozumitelne.
    avalik A comu nerozumies?
    marekovic.b no, zrozumitelne by mi to prislo keby tu bolo napisane: potrebujes potvrdenie o praxi, overenu kopiu o vzdelani, vypis zo zivnostenskeho registra, vypis zo socialnej poistovni, ziadost a cestne vyhlasenie

    z formulacie zakona je to nejednoznacne a napr. take potvrdenie zo socialnej poistovne sa tu neuvadza (alebo som slepy) a napriek tomu je potrebne (dnes som bol na KR PZ tak mi to objasnili)
    avalik Ako to ze tam nie je? citovala som ti zakon,. mas tam uvedene dalsie paragrafy, krore si musis prestudovat a hore mas aj link na zakon
      zbaliť

    Dokumenty k ziadosti na technicku licenciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.