Zavrieť

Porady

Vyradenie majetku na základe právneho predpisu

Potrebovala by som poradiť, či správne uvažujem: spoločnosť A poskytla pôžičku spoločnosti B. Keďže spoločnosť A nemala žiaden majetok, spoločnosť C jej "pomohla" a dala k dispozícii nehnuteľnosť ako záložný predmet. Čiže spoločnosť B bola záložný veriteľ. Spoločnosť A pôžičku neuhradila a dostala sa medzitým aj do konkurzu. Po neúspešných dražbách si spoločnosť B od konkurzného správu "kúpila" spomínanú nehnuteľnosť. Ja účtujem spoločnosť C. Na LV už nehnuteľnosť nemám - potrebujem ju vyradiť z majetku. Vyradím ako bezodplatné odovzdanie majetku na základe právnych predpisov? Zostatková cena 551/081, vyradenie 081/021? Ďakujem za rady a pomoc
avalik Nejako mi to nesedi, A poskytne pozicku B ... ale pozicku nesplati A? ... C z dovodu charity poskytla nehnutelnost? Ziadna zmluva, nejaky vynos, pripadne nahrada skody?
raikkonenka Firma A je velmi blizkou spolocnostou spolocnosti C (majiteľ je ten isty)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyradenie majetku na základe právneho predpisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.