Zavrieť

Porady

Predaj použitého tovaru v e-shope

Chcela by som poprosiť o radu - hľadala som na Porade, ale odpoveď sa mi nepodarilo nájsť, preto sa pýtam : prevádzkujem e-shop s novým tovarom. Vie mi niekto poradiť, či by bolo možné, aby som si tam vytvorila sekciu " bazár", kde by som len súkromne skúsila predať moje osobné veci - použité, ktoré už nepotrebujem ? Myslím to tak, že ich predám mimo e-shopu, teda bez faktúry a bez možnosti tovar reklamovať či vracať do 14 dní naspäť ,teda len ako súkromný predaj. Jednalo by sa o tovar v cenách od 1 do 10 Eur. V každom inzeráte by som informovala, že die o súkromný predaj a neplatia obchodné podmienky e-shopu. A aby niekto nešpekuloval - nie, nechcem nijako podvádzať ani klamať zákazníka, len sa chcem jednoducho zbaviť nepotrebných vecí, ktoré sa ešte niekomu môžu zísť. :-) Ďakujem vopred za konštruktívne odpovede :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a čo urobíš v prípade, ke´d si zákazník vyberie nový tovar aj použitý a bude chceť platiť na dobierku - ako to odlíšiš? Myslím, že je to nerealizovateľné. Použi bežne dostupné bazary na internete a na svoju stranku si daj len odkaz na tieto svoje veci. Ako reklamu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubica2403 V Tom nevidím problém, vo fakture by bol len nový tovar, dobierka by Bola na sumu aj s bazárovým tovarom. Die mi skôr o to, či by tento môj "nápad" nebol proti nejakému zákonu.
    Dáša_ a do účtovníctva to dáš ako? ako budeš vysvetľovať, že tento príjem nie je príjem? že tých 50€ čo ti prišlo na účet je vlastne 40????
    lubica2403 Aha, to je problém :-) Vidno, že si ekonóm, Dáška :-) Tak Vďaka za užitočné rady. Škoda, že to nepôjde... Ešte raz vďaka.
    Dáša_ no, hlavne 8 rokov prevádzkujem eshop
    lubica2403 Aha,ˇto ma nenapadlo. Vidno, že si ekonóm, Dáška :-) Takže to asi nepôjde, škoda. Vďaka za užitočné rady.
    Consultix Ako pise Dasa_: zverejni to na internetovom bazare. Predpokladam, ze vacsina bazarov ma vyssiu navstevnost ako tvoj eshop, takze aj dosah a pravdepoodbnost predaja su vyssie.
      zbaliť

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Dalsia podstatna vec: Ak mas svoje osobne veci zverejnene v systeme na predaj produktov, aj ked s uvedenim, ze su to osobne, pozivane veci, tak sa to neda povazovat za prilezitostny prijem z predaja vlastneho majetku, nakolko prevadzkovanim stranky je podla mojho nazoru naplnena podmienka, ze je to sustavne vyvyjana cinnost za ucelom dosahovania zisku = podnikanie, ktore podlieha zivnostenskemu opravneniu. To samozrejme mas, ale podstatne je to, ze takyto prijem by som povazoval za prijem z podnikania.
    Naposledy upravil Consultix : 16.07.15 at 08:35

    Predaj použitého tovaru v e-shope

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.