Zavrieť

Porady

Práca na dohodu počas RD versus ÚPSVAR

Zaujímalo by ma, či matka na rodičovskej dovolenke musí nahlásiť Úradu práce, že uzavrela dohodu o pracovnej činnosti, resp. nosiť tie potvrdenie o mzde a pod.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    UPSVaR nemusí, pretože počas poberanie RP nie je uchádzačom o zamestnanie. Treba sa však do 8 kal. dní odhlásiť v soc.poisťovni z dôch.poistenia plateného štátom.
    Hakika To viem, a ona dokonca ani nie je prihlásená v soc.poistovni na doch.poistenie, overovala som si to telefonicky podla rodneho cisla. Takze to netreba, len ona mi tvrdi, ze vraj jej na urade nieco take povedali, ale sama presne nevie co.
    veronikasad Na UP - kde si vybavovala RP možno od nej chceli čestné prehlásenie, kto sa bude starať o dieťa počas výkonu práce na dohodu.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Niekedy to chceli kvôli štatistickým účelom, no v zákone sa píše, že musí oznámiť zmeny, ktoré majú vplyv na nárok na rodič.príspevok. Ak by poberal RP jej manžel v zahraničí, tak predpokladám by to malo vplyv na nárok na RP na SK (tam počas RD myslím berú matku ako bez zárobkovej činnosti a sú inak príslušné krajiny na poberanie RP) a vtedy by to asi mala oznámiť, ale velmi sa v tom nevyznám.

    Práca na dohodu počas RD versus ÚPSVAR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.