Zavrieť

Porady

Nevážený tvarohový koláč

3 poháre polohrubej múky zmiešame s 2 pohármi kryštálového cukru, pridáme 1 prášok do pečiva a zmes rozdelíme na dve časti - jednu vysypeme na vymastený hlbší plech, druhú zatiaľ odložíme.
Zmes na plechu vyhladíme, poukladáme na ňu 75 dkg tvarohu, ktorý posypeme vanilkovým cukrom, pridať môžeme aj hrozienka a navrch dohusta naukladáme na tenučké plátky nakrájané maslo (obyčajné), zasypeme druhou časťou múčnej zmesi, zasa zahladíme a v 6 dl mlieka rozmiešame 6 vajíčok, toto vylejeme opatrne na suchú zmes (bude to bublinkovať - treba počkať a dolievať) a dáme upiecť pri 180 - 200 st.C.
Výborný koláčik, moje deti ho volajú "mokrý". Dobrú chuť všetkým.
Bea:p :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Nie, len navrch tvarohu. Mám ho x-krát odskúšaný, je výborný - chutí ako tvarohový závin. Je to trošku prácne s nakrájením tenkých plátkov masielka, ale stojí to za to...:p :p

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Súhlasím s Beou, koláč je naozaj fantastický, pečiem ho už dlho.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ja ho tiež poznám a v minulosti som ho deťom piekavala veľmi často. Len sa za ním zaprášilo.

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Ja som tento koláčik piekla pred 3 dňami a musím povedať, že je veľmi rýchly a naozaj dobrý - ďakujem za receptík milé poraďáčky :p!

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    maryann
    Ja som tento koláčik piekla pred 3 dňami a musím povedať, že je veľmi rýchly a naozaj dobrý - ďakujem za receptík milé poraďáčky :p!
    Piekla som ho včera - naozaj je dobrý.... Chutil celej rodine.
    Ďakujem za recept.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Koláčik sa zjedol "coby dup". Veľmi všetkým chutil. Vďaka za takéto dobrôtky. Potešia celú rodinu - i kuchárku, ktorú potom všetci pochvália, čo je určite balzam na dušu.

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Ďakujem Vám všetkým, ktorým koláčik chutil, najbližšie pridám zasa niečo rýchle a dobré.
    Bea:p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sgm
    Ďakujem Vám všetkým, ktorým koláčik chutil, najbližšie pridám zasa niečo rýchle a dobré.
    Bea:p
    Pridaj čím skôr, u nás zmizol raz dva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.