Zavrieť

Porady

Zmluva o spolupráci bez zivnosti

Dobry den, prosim vie mi niekto poradit - treba niekde zaregistrovat dotycneho na zmluvu o spolupraci v ucitelskej sfere a ake su odvody a dan?
Odmena ma byt vyplatena az koncom roka.

Dakujem vopred.
Naposledy upravil Babulica : 29.07.15 at 04:44
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Zmluva o spolupraci medzi kym (skolou a osobou, skolou a zivnostnikom)?
Co je jej cielom?
Babulica predmetom zmluvy je odborno-organiz.garanstvo, pedagog.cinnost na vzdelav.podujatiach je to medzi pedagogom a vzdelavacou instituciou....
ivka70 A pedagog ma na takuto cinnost zivnost? Lebo ak nie, treba ho zamestnat minimalne na dohodu ...
Babulica ano ma na to zivnost...
Babulica ivka70 pedagog nema zivnost....oprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial ide o výkon práce na živnosť a službu bude faktúrovať, nie je potrebné riešiť odvody ani daň. Príjem zdaní pedagog sám v DP typu B.
    Ak by ste s ním uzatvorili Dohodu v zmysle Zákonníka práce, treba ho prihlásiť ako dohodára s nepravidelným príjmom do SP, aj ZP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Babulica takze staci zistit ci ten pan ma na zivnost a bude si to fakturovat a teda pre mna to potom nic neznamena nejake povinnosti??
    veronikasad Veď si ivke odpovedala že pedagog má živnosť, tak čo chceš ešte zisťovať ?
    Babulica ci ju fakt ma, lebo kolega povedal, ze asi ano.... ale nemá živnosť, peniaze sú mu vyplácané na základe podpisu výdavkového dokladu......a co to teraz pre mna znamena??
    Jarka 1 znamená to, že si mala uzatvoriť dohodu
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial nema pedagog zivnost, tak musite s nim uzatvorit dohodu, nemozete mu vyplacat peniaze "len tak".
    Ide o pracu na cierno a nebudete to mat voci comu zuctovat.

    Treba urychlene uzatvorit dohodu a prihlasit ho v poistovniach.
    A odvadzat odvody a dane z dohody.

    Vyplatene peniaze zuctuj ako zalohy k tomu prijmu z dohody.
    Naposledy upravil ivka70 : 29.07.15 at 09:56
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Babulica Takze ak nema zivnost tak jedine na dohodu to moze ist??? Este sa mu nic nevyplatilo, v zmluve ma zapisane, ze sa mu to vyplati naraz na konci zmluvy.
    Babulica Prosim ako by bolo najlepsie riesit to ak mu to chcu vyplatit az po splnení predmetu zmluvy....je mozne spravit dohodu a vyplatit az neskor v inom mesiaci??
    ivka70 Je to mozne. Treba dohodnut v dohode.
    Babulica Dakujem velmi pekne zatial...snad uz nebudem otravovat stouto temou pekny vikend
      zbaliť

    Zmluva o spolupráci bez zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.