Zavrieť

Porady

Danovy bonus

Ahoj poradaci.
Mam maly problem, sice sa ma bude tykat az o rok pri rocnom zuctovani dane .. Pracovnik nastupil do prace 1.5.2006. Doteraz poberal danovy bonus na dieta. U nas si ho poberat nechce, bude ho poberat manzelka.
Podla vsetkeho rocne zuctovanie mu budem robit ja. Musim od neho vypytat rodne listy deti ? alebo je mojim dokladom na podklad pre RZD papier od byvaleho zamestnavatela.
Nie je mi to jasne, pretoze v podstate u nas si danovy bonus uplatnovat nebude, ale zasa mu ho zohladnim v RZD.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Diska
    Ahoj poradaci.
    Mam maly problem, sice sa ma bude tykat az o rok pri rocnom zuctovani dane .. Pracovnik nastupil do prace 1.5.2006. Doteraz poberal danovy bonus na dieta. U nas si ho poberat nechce, bude ho poberat manzelka.
    Podla vsetkeho rocne zuctovanie mu budem robit ja. Musim od neho vypytat rodne listy deti ? alebo je mojim dokladom na podklad pre RZD papier od byvaleho zamestnavatela.
    Nie je mi to jasne, pretoze v podstate u nas si danovy bonus uplatnovat nebude, ale zasa mu ho zohladnim v RZD.
    Dakujem
    Diska,zamestnanec pri nástupe do zamestnania dáva písomné vyhlásenie pre zamestnávateľa o tom: že uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka,prípadne to,že si uplatňuje daňový bonus a že spĺňa podmienky na jeho priznanie.

    Viac nájdeš v zákone 595/2003 §36 ods.6 písm.a,b.............

    Diska je offline (nepripojený) Diska

    Diska
    No praveze on si nechce uz od maja uplatnovat danovy bonus.
    Len ma trapi tocne zuctovanie o rok, ci to potrebujem zdokladovat alebo nie

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Diska
    No praveze on si nechce uz od maja uplatnovat danovy bonus.
    Len ma trapi tocne zuctovanie o rok, ci to potrebujem zdokladovat alebo nie
    Časť ,ktorú si uplatňoval u Teba a ktorú si mu ako zamestnávateľ vyplatila - áno. To podpísané vyhlásenie je Tvoj doklad, a v ňom uvedieš aj záznam o zmene,že vyplácanie bolo ukončené a znova Ti to zamestnanec v tom vyhlásení podpíše.Písomný záznam urobíš aj do mzdového listu najneskôr do konca mesiaca ,v ktorom zmena nastala.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Diska
    Ahoj poradaci.
    Mam maly problem, sice sa ma bude tykat az o rok pri rocnom zuctovani dane .. Pracovnik nastupil do prace 1.5.2006. Doteraz poberal danovy bonus na dieta. U nas si ho poberat nechce, bude ho poberat manzelka.
    Podla vsetkeho rocne zuctovanie mu budem robit ja. Musim od neho vypytat rodne listy deti ? alebo je mojim dokladom na podklad pre RZD papier od byvaleho zamestnavatela.
    Nie je mi to jasne, pretoze v podstate u nas si danovy bonus uplatnovat nebude, ale zasa mu ho zohladnim v RZD.
    Dakujem
    Nie, žiadne rodné listy deti nepotrebuješ, pretože u teba si DB neuplatňuje. DB si uplatňoval u predchádzajúceho zamestnávateľa a kópie rodných listov predložil jemu. Pri ročnom zúčtovaní berieš do úvahy údaje z potvrdení od bývalého zamestnávateľa. Teraz mi skončila daňová kontrola na daň zo závislej činnosti a mala som takýto istý prípad /dopadlo to OK/.
    Pri nástupe do zamestnania ti podpíše vo vyhlásení len uplatňovanie nezdaniteľnej časti na daňovníka, nie uplatňovanie DB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.