Zavrieť

Porady

nákup tričiek pre trénerov do fitka

Pekný podvečer mám pre sebou fa. za nákup tričiek pre trénerov do fitka. Tréneri nie sú v pracovnom pomere.Pracujú na živnosť. Mám fa.zúčtovať na 527 alebo 528.? Hľadala som aj na porade ale nenašla som nič také príbuzne. ´Dakujem. Ria
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ucty 527 a 528 sa tykaju zamestnancov, takze o tych trickach by som na tieto ucty vobec neuctoval.
    Predpokladam ze to chces zauctovat ako danovo uznatelny vydavok. Pouvazuj nad tym ze to zauctujes ako reklamu, alebo ako reklamne predmety, kde do 17 EUR si ich za urcitych podmienok mozes dat do nakladov.

    skovco je offline (nepripojený) skovco

    skovco
    Ako pise Consultix- ak je na tricku logo firmy alebo nazov firmy tak urcite ako reklamny predmet - ked sa vojdes to 17 EUR tak danovo odpocitatelny naklad.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chrusťa nie je podmienka, aby bolo logo firmy tuším už od roku 2010
    skovco Dakujem za opravu - nie je ale potom problem to obhajit pri danovej kontrole?
    skovco este doplnim odkazy - podla zakona o dani z prijmov:
    § 19 ods. 2 písm. k) kde sa uvádza, že daňovými výdavkami sú „výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka. -

    Aspon logo by som odporucal:

    aj ked financna sprava ho vyslovene nevyzaduje:

    https://podpora.financnasprava.sk/56...C3%A9-predmety
      zbaliť

    nákup tričiek pre trénerov do fitka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.