Zavrieť

Porady

Klasifikácia produkcie/ odpisová skupina

Do ktorej klasifikácie produkcie by ste zaradili obilný kombajn? Rozum mi káže 28.3 - stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo, odpisová skupina 1, nič lepšie som nenašla. Ale ako prezerám staré papiere, naša predchádzajúca účtovníčka odpisovala kombajny 6 rokov, čiže odpisová skupina 2 a to mi teda nesedí. Minulý rok naň bol uplatnený leasingový odpis - doba odpisovania 5 rokov (päťročný leasing), po novom ho budem teda odpisovať už len 3 roky? Ďakujem!!!
Naposledy upravil vanda969 : 31.07.15 at 17:39
Consultix Pytas sa na to, ako budes pokracovat v odpisovani uz zaradeneho majetku, alebo ako zaradit novy majetok?
Ak je to uz zaradeny majetok, tak kedy bol podpisany leasing?
vanda969 Pýtam sa, ako budem pokračovať v odpisovaní zaradeného majetku. Doteraz som odpisovú skupinu neriešila, keďže bol stroj kúpený na leasing, čiže sme uplatňovali päťročný leasingový odpis. Ale tým, že sa zrušilo leasingové odpisovanie majetku, musím riešiť, ako ďalej zmluva bola podpísaná v máji 2014, čiže som v roku 2014 uplatnila odpis podľa pomernej časti päťročného leasingu, a teraz som váhala, či budem odpisovať už iba 3 roky (+ zvyšok) alebo 5 rokov (+ zvyšok)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Zaradenie do 1. odpisovej skupiny by malo byt spravne, nakolko KP v casti 28.3 specifikuje predmety o.i. nasledovne:

    Kód: 28.30.51
    Oficiálny názov: Žacie stroje (vrátane žacích líšt na pripevnenie na traktory) i. n.

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Odpisová skupina 1, položka 1-21, KP 28.3 stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo, pracujem v poľnohospodárstve, tak sa s tým pravidelne stretávam

    Klasifikácia produkcie/ odpisová skupina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.