Zavrieť

Porady

Logaritmy



Neviete mi niekto poradiť stránku, kde by som našla vzorce? Potrebujem oprášiť nejaké vedomosti čo sa týka riešenia rovníc pomocou logaritmov a riešenie logaritmických rovníc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Jozef I
    a poviete mi aj čo sú to tie logaritmy
    ak si robis bohapustu srandu... tak ok, som sa nachytala ...
    takze aha:
    Logaritmom nazývame v matematike také číslo
    , pre ktoré platí
    kde a > 0, a ≠ 1, y > 0. Funkciu
    kde x > 0, potom nazývame logaritmickou funkciou so základom a. Logaritmická funkcia je inverzná k exponenciálnej funkcii. Definičný obor funkcie je interval , obor hodnôt je celé .
    Funkcia je:
    • klesajúca, ak
    • rastúca, ak
    Grafom logaritmickej funkcie je logaritmická krivka prechádzajúca bodmi a .
    Konštanta a sa nazýva základ logaritmu. Logaritmus o základe 10 sa nazýva dekadický logaritmus (prípadne desiatkový, alebo Briggsov podľa matematika Henryho Briggsa). V prípade dekadického logaritmu sa v zápise vynecháva základ a zapisuje sa ako
    y = logx prípadne iba
    y = lgx Dalším, a v matematike najpoužívanejším, prípadom je logaritmus o základe e (eulerovo číslo). Tento sa nazýva prirodzený logaritmus (niekedy tiež Napierov podľa matematika Johna Napiera) a používa sa skrátený zápis
    y = lnx Hlavne v informatike sa objavuje logaritmus o základe 2, nazývaný binárny logaritmus.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Zdeno, oprášim zošity a pošlem ti pár príkladov. Matiku na VŠ som mala 4 a 1/2 roka.
    A ak budeš mať záujem, tak aj trojné integrály

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.