Zavrieť

Porady

Prepustenie pocas PN zamestnavatelom

Zamestnanec je na PN. Ja ako zamestnavatel ho pridem pozriet skontrolovat pocas 10 dni (co môzem). Nenajdem ho doma. Necham mu papierik ze som ho hladal. Ako mam dalej postupovat? Môzem ho na zaklade toho ze ho nenajdem doma prepustit???Dakujem
ivka70 Mas nedodrzanie liecebneho rezimu definovane ako zavazne porusenie pracovnej discipliny a zamestnanec je s tym oboznameny?
Kto bol pritomny na kontrole?
smachotka na kontrole bol -konatel a uplne cudzi clovek ako svedok(konatelov kamarat).Oboznameny bol tak ze mu nechal v schranke papier ze ho hladal nap.05.08.2015 o 16 hod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zamestnanec bol u lekára, resp mal vychádzku - preto by si ho už chcel prepustiť?

    a pozri , kto môže kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu (napr na stránke SP nájdeš).
    a tiež máte vnútopodnikové predpisy k tejto situácii - treba postupovať podľa toho.
    Môžeš napr. "bonznúť" v SP.
    Či ide o porušenie liečebného režimu - o tom rozhoduje lekár.
    doplním link http://www.socpoist.sk/lekarska-posu...poistenia/946s
    Naposledy upravil Katy a R : 06.08.15 at 06:50
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    smachotka Nebol u lekara. ( v podstate je na PN a robi inde) a zaujima ma ci ho môzem prepustit ked ho nenajdem doma pocas tych 10 dni na ktore mam narok ho ist skontrolovat.
    Katy a R čítaj link - aj Ivka ti dala - aj zo SP som pripla
    Tweety výpoveď mu dať nemôžeš, je v OD.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nahlás zistenú neprítomnosť posudkovému lekárovi sociálnej poisťovne a žiadaj častejšiu kontrolu dodržiavania lieč.režimu. Predtým si ale over či v čase tvojej návštevy nemal povolené vychádzky.
    smachotka dakujem idem to preluskat

    Mirka.m je offline (nepripojený) Mirka.m

    Mirka.m
    kľudne aj zamestnávateľ môže ísť na kontrolu, ale čo viem tak väčšina zamestnávateľov dá podnet sociálnej poisťovni a oni idú v mene zamestnávateľa. A výpoveď mu dať nemôžete pretože on má do troch dní možnosť vydokladovať či bol u lekára alebo kde. A keďže je pn tak je v takej tej ochrannej lehote či ako to nazvať.

    Prepustenie pocas PN zamestnavatelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.