Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 11
    Komerčné poistenie
    (1) Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste patrí náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.

    (2) Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste môže zamestnávateľ poskytnúť náhradu preukázaných výdavkov aj na iné druhy poistenia; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.


    Je pre zamestnavatela vyhodnejsie zaplatit za par eur komercne komplexne cestovne poistenie ako nasledne hradit skodu zo svojho.

    PS: fakt by si si zakon o cestovnych nahradach mala precitat v klude a s porozumenim - ci jednoduchsie je zadat otazku na poradu? Ved poradaci daju konkretny §? - vychadzam z tvojich otazok zadanych na porade, na zakon si bola odkazana uz viackrat.
    kuravesele Ja som si to prečítala, ale keď šéf oponuje...tak už sa cítim mimo..preto som sa chcela uistiť. A len tak mimo témy: ja sa tiež snažím pomôcť keď viem, aj keď sú to pre niekoho možno úplne jednoduché banality...pre niekoho to môže byť komplikovanejšie, na to je porada aby sme si tu pomohli a nerobili vedu z niečoho...a ďakujem pekne za ochotu.
    avalik Ved daj sefovi link na zakon ... pojmy ako patri, je povinny, moze ... hadam je schopny pochopit

    Musí zamestnávateľ pri vyslaní zamestnanca na ZPC zaplatiť komerčné poistenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.