Zavrieť

Porady

Skratena pracovna doba - zapocet do dochodku

Mam tazko choru mamu,nemam narok na financny prispevok na opatrovanie tak by som chcel pracovat len kazdy druhy tyzden.Zamestnavatel suhlasi.Pracovnu zmluvu by som mal len na 10 dni/mesiac.Bude sa mi to zapocitavat do odpracovanych rokov do dochodku,alebo je tam nejake obmedzenie?Bude mi zapocitanych len tych 10 dni v mesiaci? Nechcel by som to riesit vypovedou a ist na urad prace.Alebo su ine moznosti? Dakujem
veronikasad Uzavrel si so zamestnávatelom dohodu o zmene pracovnej zmluvy - kratší pracovný čas s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom ? Pretože ak by ti zamestnávatel vykazoval dva týždne neplatené volno, tieto dni sa ti do dôch.poistenia nezapočítajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak budeš mať zmluvu s nerovnomerným rozvrhnutím pracovného času tak, že budeš robiť každý druhý týždeň, do dôchodku sa započíta celá doba trvania právneho vzťahu.
    Ak by si mal zmluvu na "celý úväzok" a budeš si brať neplatené voľná každý druhý týždeň, do dôchodku sa započíta iba doba mimo neplateného voľna.

    Skratena pracovna doba - zapocet do dochodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.