Zavrieť

Porady

Jednorazový prenájom skladových priestorov - musí byť vo výpise z OR?

Dobrý deň,
chcem sa spýtať sme s.r.o, ktorá sa zaoberá predajom a vo výpise z OR nemá prenájom. Chceli by sme jednorazovo prenajať naše skladové priestory inej s.r.o. Môžeme prenájom fakturovať, alebo musí sa rozšíriť predmet podnikania o prenájom aby sme ho mohli fakturovať? Ďakujem
Naposledy upravil Iwett : 11.08.15 at 13:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Podla mojho nazoru sa nejedna o zivnost, nakolko sa postrada zakladny charakter zivnosti: sustavna cinnost.
    V tomto pripade som toho nazoru, ze sa jedna o prijem, ktory vyplynie z jednorazovej prilezitosti dosiahnutia zisku z nevyuzitych skladovacich kapacit a tym padom ma spolocnost moznost dosiahnut aj tento prijem bez opravnenia prevadzkovat zivnost. Predpokladame ale, ze sa jedna o kratkodobe trvanie prenajmu, na dobu urcitu (napriklad pocas uhorkovej sezony).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Aj ja si to tak myslím.... a áno, jedná sa o krátkodobý prenájom. Dúfam, že to je tak
    Iwett Troška poopravím: jedná sa o sumu 8000,-€ za pol roka skladovania stavebného materiálu. Jedná sa podľa Vás o jednorazový príjem?
    Consultix Ak obhajite, ze uhorkova sezona trvala 6 mesiacov, tak podla mna je to OK. Ak naozaj sa jedna o prenajom priestoru, ktory ste vminulosti vyuzivali a teraz nepotrebujete, no v buducnosti budete opat vyuzival na vlastnu potrebu, tak si myslim, ze je to OK.
    Iwett Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Jednorazový prenájom skladových priestorov - musí byť vo výpise z OR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.