Zavrieť

Porady

dorovnanie po havarii

Mal som havariu . Do mna z vedlajsej cesty po nedani prednosti naburalo auto , tak ze moje nove auto ( 8 mesacne ) bolo na totalku. Poistovna mi vyplatila 70%, za vrak som dostal 10% . Ale bol som nutený kupit druhe auto presne take iste , kedze som uz nemal peniaze v hotovosti musel som zobrat na auto aj uver 20% cize 3000.-€ .
Moja otazka mozem nejako dostat od skodcu tych 20% kedze som mal nove auto a nepotreboval som kupovat druhe, ktore som musel kupit po havarii. Doticny mi znicil zdravie aj majetok a len sa smeje . Som na plnej invalidke a dostavam 160.-€ ! s toho sa zit neda a nie to este platit aj uver .
Dakujem vsetkym za odpovede
6 komentárov     zbaliť
sosak Nerozumiem, prečo si musel kúpiť druhe auto presne take iste, ale úplne nové a nie 8 mesačne.
bubak99 comu nerozumies , auto pri havarii malo 8 mesiacov a bolo na TOTALKU Preto som kupoval druhe auto . Kupil som si take iste ako som mal predtym Suzuki Swift sport. Preco by som mal kupovat starsie auto , ked som mal nove a nebiť havarie mam ho stale. Kupil som take iste aby nik nespekuloval ze som nebol spokojny a chcem ine auto, ja som s tym autom nadmieru spokojny.
Aj tak sa Swift sport nedal starsie kupit v cene aku som mal v predajni. A kto preda 8 mesacne auto ?
sosak Náhradu z poisťovne si dostal za časovú cenu hodnoty auta, čo ti určite napísali.
buchač Hm...MIMO TÉMY.

Ja sa len "hlúpo" opýtam.
Invalid má 160€ príjem...no vezme si NOVÉ auto na úver....a teraz plače. ?

Opravte ma niekto.
Som nenormálny ja, alebo niekto iný ?
sosak Je SZČO.
bubak99 predal som byt po starych rodicoch a ked nepises k tematu tak tu neotravuj . Tupci musia existotvat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Od vinníka nehody nie je možné požadovať doplatenie náhrady škody. Vinníka zastupuje poisťovňa. Poisťovňa vypočítala aktuálnu hodnotu auta a poskytla majiteľovi takú náhradu.

    Z tvojho pohľadu ťa chápem, že máš škodu. Ale treba si uvedomiť, že to auto, ktoré ti rozbil, nemalo už hodnotu nového auta. Povedal by som, že si v podstate dostal ešte viac, ako bola jeho trhová hodnota. Už na druhý deň po kúpe auta klesne jeho hodnota najmenej o 10%. Za takú istú cenu, ako ho kúpiš je nepredajné.

    TAkže hodnota 8 mesačného auta mohla byť tých 80% z kúpnej ceny.

    Viem, že je teraz neskoro mudrovať, ale práve preto existuje niečo ako havarijné poistenie. Ja by som nové auto bez hav. poistenia nekúpil. A mal by som ho aspoň po dobu 5 rokov (moje auto má 10 rokov a ešte stále si platí havarijné). To ročné poistné - cca 200-300 EUR stojí za to, mať tú istotu.

    VYzerá to pre teba zle, ale viac asi nevytrieskaš ani z poisťovne ani od vinníka. Jedine, že by ti to uhradil sám a dobrovoľne. Spýtať sa ho ale môžeš.
    bubak99 samozrejme ze som mal havarijnu poistku v Allianz ta mi vyplatila tych 80%. zo skodcovej poistky som nedostal nic
    Chobot Aha, teraz som si uvedomil, že išlo o totálku. Áno, aj v prípade havarijnej poisťovňa uhradí len zostatkovú - časovú hodnotu auta. Poisťovňa si to potom refunduje z poistky vinníka. Ale to už ide mimo teba. To už si tvoja poisťovňa vymáha od poisťovne vinníka.

    V prípade nie totálky, ale iba škody, celá oprava je hradená z hav. poistky. Ty zaplatíš len spoluúčasť (ak bola dojednaná) a tú potom dostaneš späť zaplatenú od poisťovne vinníka.

    Súhlasím s tebou, že je to do porazu, ale predstav si situáciu, že máš 5 ročné auto, ktgoré ti rozbijú na totálku. Musíš uznať, že by bolo nelogické požadovať od poisťovne cenu nového auta. Tá ti vyplatí sumu, ktorá sa rovná hodnote toho 5 ročného auta. Tam by ťa to asi až tak nemrzelo, ako v prípade 8 mesačného auta.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Firma Indemax sa zaobera tym, ze jedna s poistovnami v takycto pripadoch za poskodenych a haji ich zaujmy. Mozno su aj ine firmy. Poistovne zneuzivaju nizke pravne povedomie beznych ludi a tvrdia poskodenym uplne nezmysly. (Mam s tym osobnu skusenost.) Prave preto vznikli tieto firmy, ktore sa orientuju v prislusnej legislative.

    dorovnanie po havarii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.