Zavrieť

Porady

Ako uzavriet spatny ventil radiatora?

Ahojte, potrebujem uzavriet spatny ventil radiatora, bohuzial neviem, ci mam tu skrutku celkom zakrutit, alebo odkrutit. mam len obrazok, snad mi niekto pomoze. Vdaka
IMG_0087.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Treba ju zaskrutkovať, tj tak aby šla čo najhlbšie

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Tam treba nasadiť imbusový kľúč a zakrútiť doprava. Pasovala by snímka do čela toho ventilu, aby sme videli čo sa dá vopchať na ten závit.
    Naposledy upravil pankratz : 15.08.15 at 09:53
    P8150044.jpg  
    pankratz je to neostré, narýchlo.Radiátor namontovaný pred 2 rokmi.
    lapejko aj ten bol narýchlo?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ci mam tu skrutku celkom zakrutit, alebo odkrutit.
    Ja by som patričné potrubie radšej zaslepil vhodným materiálom.
    Niekedy pasovala v nominálnej hodnote 0,50 halierov (či ???).
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maros554 Ahoj, dik za pomoc. Bohuzial nejde o potrubie, ale radiator. Kurenar mi povedal, ze ked zavriem ventil hore a spiatocku, prestane radiator tiect, teda ze donho nepojde voda, a ked ta v radiatori vytecie, voda nepotecie von z radiatora. Z toho obrazku ale neviem, ci ta "skrutka-taky sesthran s otvorom vnutri" ma byt zatocena az nadoraz dovnutra, alebo naopak ma byt vytocena. Sedliacky rozum mi hovori, ze zatocena dovnutra (po smere hodinovych ruciciek), ale zda sa, ze to nepomaha
    vlado 33 Zatočená je: pekne z ľavá do pravá, v smere hodinových ručičiek na doraz, voda neprepúšťa. Opačne, pravá do ľavá je ventil otvorený, voda prepúšťa. Je takáto odpoveď dostatočne informatívna? Alebo by trebalo ju ešte bližšie ozrejmiť. Píšem, kvôli neprajníkom.
    buchač maros554 (Dnes 21:28) Ahoj, dik za pomoc. Bohuzial nejde o potrubie, ale radiator.
    ...
    Kurenar mi povedal...
    ============================
    ...a radiátor nie je napojený na nejaké potrubie ???

    Kúrenár povedal ?
    Nuž takého kúrenára hnať svinským krokom,keď nevie vysvetliť, ako sa zaťahuje skrutka.
    vlado 33 Ale rozumieš tomu? Jeden sprostý rohový spiatočkový ventil? Funguje ako, pri umývadle zatváraš kohútik. Všetky ventily takto fungujú, Je to kvôli bezpečnosti, aby aj debil vedel ho zavrieť.
    maros554 jasne, rozumiem, diky
    vlado 33 uff, je dobre odpovedať v komentároch. Takto dotyčný pochopí, aj ty si spokojný. A bez mínusky.
      zbaliť

    Ako uzavriet spatny ventil radiatora?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.