Zavrieť

Porady

Má zamestnanec nárok na priepustku k lekárovi počas nočnej služby?

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Vyskytla sa situácia, kedy zamestnankyňu cestou na nočnú službu poštípala osa. Zamestnankyňa odpracovala zhruba 2 hodiny a začala opúchať. Po dvoch hodinách išla na pohotovosť a v službe ju nahradila kolegyňa. Zamestnankyňa ostala v nemocnici do rána na pozorovanie. Chcem vedieť, či zamestnankyni môžem ospravedlniť celú nočnú smenu, ktorá trvá od 18.00 do 06.00 hod na základe potvrdenia lekára - priepustky, keďže to bolo v sobotu, nočná služba a zamestnankyňa má fond pracovnej doby 7 hod.
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Určite jej to môžeš uznať, preukázateľne ju pichla osa, išla do nemocnice, kde ju nechali na pozorovanie, čo bolo nevyhnutné a bolo to počas jej nočnej smeny. Ospravedlňuješ toľko hodín, na koľko má určenú nočnú smenu.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Darina1234, Kabaka123, Kvaka, Terezia13, Mária27
    5

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V podstate mozes, aj ked priepustka sluzi na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie.
    Na pobyt v nemocnici jej skor mali vypisat PNku.

    Ak bola u lekara pocas nocnej zmeny (pohotovost), plati "paragraf" aj na tuto zmenu.
    Ak je to ojedinely pripad, posudila by som to vynimocne ako potrebny cas a zaplatila celu zmenu.
    Naposledy upravil ivka70 : 18.08.15 at 08:20
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Lenže nechať ju v nemocnici do rána prípadne 24 hod je nevyhnutne nutný čas.V pondelok je v 95% OK.
    ivka70 no, dalo by sa o tom polemizovat ...lebo ide o nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie ...
    BXLmiami Nedalo.Pri alergickej reakcii a puchnutí jednoducho musíš dostať injekcie príp.infuzie a zostať v sledovaní kým nie si za vodou,čo je 12-24 hodín.Je to nevyhnutne nutný čas.
    ivka70 To mi je jasne - neriesime zdravotne hladisko, ale nie je to osetrenie ci vysetrenie. Na to zvycajne sluzi PN - aj keby bola jednodnova.
    avalik Podla mna o tom ci je to osetrenie alebo uz PN rozhoduje lekar, potom je na zamestnavatelovi kolko hodin uzna ako prekazku v praci, uctovnicka sa riadi rozhodnutim zamestnavatela zamestnanca.
      zbaliť

    Má zamestnanec nárok na priepustku k lekárovi počas nočnej služby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.