Zavrieť

Porady

sušička prádla položená na práčku

rozhodli sme sa riešiť situáciu so sušením prádla zakúpením sušičky. Len mám malý problém. Chceme sušičku položiť na práčku, nakoľko nemáme v kúpeľni dostatok miesta. Práčku máme v hĺbke 54cm a väčšina sušičiek, ktoré by nám vyhovovali čo do energetickej triedy a iných parametrov je v hĺbke 60cm. Viem, že existuje nejaký medzikus - koľajničky, ktoré sa dávajú medzi práčku a sušičku, ale čo s tým rozdielom v rozmere. Vie mi niekto poradiť, či by to bol problém, keď by sušička zo zadnej strany prečnievala o 6cm. /nemyslím esteticky ale čo do funkčnosti sušičky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak Ti nevadí estetika, tak no problém.

    Tieto mašinky si vyžadujú len jedno...a to je solídne odvetranie od teplého vzduchu.

    --------------------------------------------------------------------
    Umiestnenie sušičky

    Pri umiestnení sušičky je potrebné zvažovať fakt, že kondenzačná sušička počas sušenia nasáva vzduch pre kondenzačnú jednotku, ktorú tým ochladzuje. Neodporúčame preto jej umiestnenie v menších uzavretých miestnostiach bez vetrania. Sušička by sa prehrievala, čas sušenia by sa predĺžil alebo bielizeň by sa nemusela vysušiť. Schodnejšie je umiestnenie v skrini s posuvnými dverami (skriňa môže byť na chodbe, v spálni, v pracovni a pod.), ktoré sú počas sušenia otvorené a k sušičke môže voľne prúdiť vzduch.

    Ďalšou alternatívou býva umiestnenie sušičky medzi vstavané spotrebiče kuchynskej linky (rúra + varná doska). Je to síce neštandardné riešenie, aj keď spotrebiče môžu v podstate stáť vedľa seba. V takom prípade je potrebné dodržať podmienky inštalácie sušičky – odstup od steny by mal byť cca 5 cm, aby bol zabezpečený plynulý prísun vzduchu pre jej činnosť, a aby sa nekumulovalo teplo v jej blízkom okolí a nedochádzalo k prehrievaniu spotrebiča. Vždy odporúčame kontaktovať výrobcu uvedených vstavaných spotrebičov a opýtať sa na podmienky inštalácie.

    Opatrní treba byť najmä v prípade umiestnenia sušičky v priestoroch s nízkou teplotou. Sušička je domáci spotrebič. Musí byť umiestnený v domácnosti, kde teplota okolia nepoklesne pod 10°C. Príliš nízka teplota má za následok zvýšenie spotreby energie potrebnej na ohrievanie vzduchu pre sušenie, zároveň spôsobuje vysokú kondenzáciu aj na stenách a vnútri spotrebiča, čo znižuje jeho životnosť a spôsobuje koróziu.

    ZDROJ :
    Google, Bink, Safari, Yahoo.......

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, ja som si nevšimla, že som objednala pračku 45 cm a sušičku normálnu velkosť. Zároveň som objednala aj medzikus. Prvý moment bol šok, ale v druhom momente sme to tam napadsovali, tuším aj zašrobovali a funguje viac ako 2 roky v pohode. Teda po pravde, mam sušičku aj trochu dopredu vystrčenú, tak sa mi trochu nepohodlnejšie nasýpa prášok. Ale ide to.
    akinom71 super, ďakujem za rady

    sušička prádla položená na práčku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.