Zavrieť

Porady

Pružný pracovný čas - 8 alebo 8,5 hod aj s obedom?

V našej spoločnosti sa zaviedol nový dochádzkový elektronický systém snímaný na otlačky prstov /zdá sa nám to protizákonné/. Doteraz sme /administratíva+doobedné smeny/ mali pevnú pracovnú dobu od 7 00 do 15 30.

Teraz budeme mať pružný PČ. Na čas do 8 00 a čas od 14 00 /základný PČ/ neplatia priepustky, všetky hodiny sa musia nadrábať. To znamená, že ak si vybavím lekára a kto stihnem v časovom horizonte od 8 00 do 14 00 - je to ok, mám to ospravedlnené aj zaplatené.

ALE ak NIE, je to ospravedlnené a nezaplatené a hodiny sa musia nadrábať...

http://www.porada.sk/t216755-pruzny-...va-lekara.html

ja tomuto princípu rozumiem...

ALE - teoretická situácia

Za mesiac môžem nazbierať aj 8 a viac mínusových hodín, stačí len, ak v jeden deň mi bude chýbať jedna hodina....

OTÁZKA znie... kedy nadrobiť hodiny... keď pre moju pracovnú náplň stačí aby som bola v práci do 15 30... nie to ešte do 16 30 a dlhšie....moja pracovná náplň nevyžaduje aby, som prekračovala pracovnú dobu, Nie je nutné, aby som bola v práci po pracovnej dobe... Budem len hodinu a viac sedieť s vyloženými nohami a surfovať na nete... len, aby som doplnila hodiny? /to mám problémy čo?/

TOTO nie je otázka, ktorá by potrebovala odpoveď, je to skôr rečnícka filozofická otázka...

ALE toto by ma zaujímalo
Pri pružnom PČ... bude pracovná doba od 7 00 do 15 00 alebo do 15 30... ako pri pevnnom PČ? Totiž budme pracovať 8 hodin alebo 8,5 aj s obedom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Obednajsia prestavka sa ani pri pruznom pracovnom case nezatatava do pracovneho casu.

    Ak mate zakladny cas 8-14, musite mat este urceny volitelny cas - napr. 6-8 a 14-18, kde mas moznost si odpracovat hodiny do vysky tvojho uvazku.
    Takze si mozes zvolit ci budes pracovat 7-15,30 (8 odprac. hodin)kazdy den alebo jeden den 6-18 (11,5 hodiny) a dalsie dni budes robit kratsie.
    Kabaka123 oprava... voliteľný ešte neviem... to bol len môj predpoklad.... vychádzala som z terajšieho PČ, možno ako hovoríš od 6 00 do 18 00, ale skôr predpokladám od 7 00, kto by už chodil do roboty na 6 00....

    Pružný pracovný čas - 8 alebo 8,5 hod aj s obedom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.