Zavrieť

Porady

Je možné zbaviť sa spoludlžníctva za hypotéku v prípade rozvodu inak ako bezpodielovým vlastníctvom?

Keď sme ešte s manželom tvorili partnerský pár, manžel si kúpil rodičovský dom na čo si vzal hypotéku. Dom je v jeho vlastníctve, kedže ho nadobudol ešte pred manželstvom, hypotéku si doposiaľ platil sám. Teraz sme už 5 rokov manželia a plánujeme rekonštrukciu domu a hypotéku si ideme navyšovať. Ja som teda spoludlžník hypotéky, no majiteľom domu je on. Moja otázka znie, ak by náhodou došlo k rozvodu, dom bude automaticky v jeho výlučnom vlastníctve a ja ostanem naďalej spoludlžník? O dom záujem nemám len by som sa chcela v takomto prípade zbaviť spoludlžníctva.....Je to možné ak spíšeme nejakú dohodu o tom, že v prípade rozvodu som zbavená spoludlžníctva? Je jediná možnosť bezpodielové vlastníctvo? - tomu by sme sa chceli vyhnúť.
Vopred ďakujem za každú radu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Rozvodom postavenie spoludlžníka nezaniká. Na to by bol potrebný aj súhlas banky.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadna dohoda o tom, ze ak by ste sa rozviedli, zanikne spoludlznictvo, nebude bankou akceptovana.
    Banka chce mat svoje peniaze kryte a nezaujimaju ju vzajomne vztahy spoludlznikov.

    V pripade rozvodu by boolo mozne, aby manzel nasiel ineho spoludlznika (ale kto by sa na nieco take dal nahovorit, ze?) a banka by bola ochotna vymenu akceptovat.
    Alebo zobrat iny uver na vyplatenie tohoto uveru, uz bez teba ako spoludlznika (co moze byt dost stratove v pripade hypoteky v prvej casti splacania).
    lacotinka spoludlžníctvo nie, ale (keď už tak plánuje , že rozvod ) peniaze by sa dali ošetriť NIE bezpodielovým , ale
    podielovým spoluvlastníctvom domu
    a kebyže teraz spolu investujú, mala by podiel, o ktorého vyplatenie by po rozvode požiadala cez súd

    PS
    alebo nech sa za (cez hypoúver) spoluvložené peniaye ona stane výlučnou vlastníčkou pozemku, aby dom nebol vo spoluvlastníctve, ale IBA jeho

    a ak sa rozvedú, bude mu pozemok prenajímať

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Zbavit spoludlznictva sa da:
    a) DOHODOU s veritelom, ale banka by z toho, ze vypusti spomedzi dlznikov jedneho nic nemala
    b) predcasnym splatenim hypoteky
    c) najdite si banku, ktora uzavrie uver iba s jednym s manzelov so suhlasom druheho z manzelov. Asi by to malo za nasledok o cosi vyssiu urokovu sadzbu.
    0306 Dakujem Vam za rady, pomohli ste mi trosku sa v tom zorientovat....V podstate som si aj myslela ze to bude problem.... Nakoniec sme sa dohodli ze sa stanem spolumajitelom a budem dufat ze taketo veci nebudem musiet v buducnosti riesit! Ja sa chcem len kryt aby som nahodou raz neskoncila na ulici, bez nicoho a este aj s dlhmi...stat sa moze cokolvek!

    Je možné zbaviť sa spoludlžníctva za hypotéku v prípade rozvodu inak ako bezpodielovým vlastníctvom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.