Zavrieť

Porady

Súbežný pracovný pomer

Mám so zamestnávateľom uzatvorenú pr. zmluvu na dobu neurčitú ,s určeným počtom hodín 46 hod.mesačne a zároveň dohodu o vykonaní práce s určenou dobou, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať a to v rozsahu spolu max. 350 hod....vykonávam pritom len jednu činnosť a oných 46 hod. mám platených ako na zmluvu a zbytok ako dohodu ...no už mám dávno prečerpaných tých 350 hodín...neporušuje zamestávateľ ustanovenia zákonníka práce? Ak ano,aké dôsledky voči nemu možno vyvodiť ?
Ďakujem za každú odpoveď
Naposledy upravil Monika1993 : 25.08.15 at 14:01 Dôvod: poďakovanie
6 komentárov     zbaliť
veronikasad PZ aj dohoda sú na výkon rovnakého druhu práce ?
Monika1993 ano, PZ aj dohoda sú na výkon rovnakého druhu práce
Tweety porušili ste ZP, Dohoda nemôže byť na rovnaký druh práce ako je na PZ
Tweety a určite ide pri dohode o opakovanú činnosť, takže ďalšie porušenie ZP, IP by iste mal výhrady
Monika1993 ďakujem za info ..myslela som,že sa jedná o súbežný prac. pomer ..prejednám vec so zamestnávateľom ,prípadne sa obrátim na IP
veronikasad Z akého dôvodu to zamestnávatel rieši týmto spôsobom ? Veď odvody sú rovnaké, na nich nič neušetrí ... Alebo chce šetriť na stravných lístkoch a náhrade mzdy za dovolenku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 226 ZP (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce. Dohodu o vykonaní práce možno uzatvoriť najviac na 12 mesiacov.

    Ak už máš prečerpaný počet hodín a naďalej pracuješ na DoVP, porušuje sa tým uvedený § ZP.

    PS prečo máš v otázke súbežný PP? Nie je to súbežný PP. Dohody nie sú PP.
    Ronyxx ja myslím, že je to správne uvedené - súbežný PP. Pracovný pomer uzavretý na základe pracovnej zmluvy, alebo aj pracovný pomer uzavretý na základe dohody o vyk. práce ... Možno sa mýlim. Ale dohoda by nemala byť u toho istého zamestnávateľa uzavretá na rovnaký druh činnosti ako má uvedené v zmluve.
    avalik Dohoda nie je pracovny pomer.

    Súbežný pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.