Zavrieť

Porady

VPD na veľkú sumu

Ahojte!
Mám takú otázku - môžem zaplatiť faktúru na 1.100.000,- Sk v hotovosti cez pokladnu výber z účtu - príjem do pokl. - výdaj z pokl. Ide totiž o to, že mi bolo povedané, že danováci robia problémy keď sa dáva taká veľká suma na výdavkový pokl. doklad. Poraďte aké máte s tým skúsenosti. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Zaplatiť môžeš. Zákon o DPH už nepredpisuje, za akých podmienok je možnosť odpočítania DPH pri hotovostnej platbe . Ani zákon o dani z príjmu Ti takúto transakciu nezakazuje. Ale výber do pokladne a odovzdanie takej sumy v hotovosti ,určite robí z tejto transakcie -transakciu podozrivú. Ja by som určite išla cez úhradu BÚ.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja v tom nevidím problém, ak sa riadne vypíšu VD a PD. Kedysi bolo, že ak suma DPH prekročila 300 tis, muselo sa platiť bankou, ale teraz myslím, to už neplatí. Môj názor. A neviem, prečo by musela taká transakcia prejsť bankou. Sú s tým iba poplatky a papierovačky a čakačky. Nikde nieje napísané, že takú sumu musíš mať v banke. Prečo nie napr. aj doma v pančuche. To je každého vec.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    U nas sa to robi bezne, aj vacsie sumy vyplacame v hotovosti. Ide totiz o to, ze niektore nase dodavatelske firmy maju napriklad zablokovane ucty a tak si chodia po vyplatenie zakazky v hotovosti. Niekedy sa to zda divne, ale pri velkych obratoch, napriklad stavebne firmy, staci, ze nedodrzia termin nejakej uhrady a hned sa kazdy obracia na exekutora a zablokuje ucet. Mne to bolo spociatku tiez take "divne", ale uz som si na to zvykla. Nie je to asi velmi "koser" ked na to danovaci pozru, ale vysvetlit sa to da.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja v tom tiež nevidím problém pokiaľ je to vyplatenie košér , súhlasím s tým ako bolo písané vyššie , že daniarom sa takéto transakcie zdajú podozrivé , ale na druhej strane majú možnosť pri daňovej kontrole preveriť si obchodnú transakciu zo strany príjemcu v rámci dožiadania .

    Ale...... nie je nad úhradu bankou ..... , je to vždy lepší spôsob platby , to si musíme priznať .

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Zita5
    .

    Ale...... nie je nad úhradu bankou ..... , je to vždy lepší spôsob platby , to si musíme priznať .
    Úplne súhlasím. Keby sme sa na problém pozreli ale z opačnej strany- ak má firma zablokovaný účet, obvykle má aj zákaz nakladať s majetkom. Ak prevezme peniaze v hotovosti a z nich zaplatí iného veriteľa ako jej ukladá exekučný príkaz- hovorí sa tomu znevýhodnenie veriteľa(alebo obchádzanie veriteľa). Je to dosť nebezpečná vec, ak na to príde exekútor. Ale to nie je Váš problém. Vy ste zaplatili, máte doklad...môžete pokojne spávať.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    účtovník 007
    Úplne súhlasím. Keby sme sa na problém pozreli ale z opačnej strany- ak má firma zablokovaný účet, obvykle má aj zákaz nakladať s majetkom. Ak prevezme peniaze v hotovosti a z nich zaplatí iného veriteľa ako jej ukladá exekučný príkaz- hovorí sa tomu znevýhodnenie veriteľa(alebo obchádzanie veriteľa). Je to dosť nebezpečná vec, ak na to príde exekútor. Ale to nie je Váš problém. Vy ste zaplatili, máte doklad...môžete pokojne spávať.
    S tym sa naozaj da len suhlasit, ale ja ako uctovnicka som "vedenie" na to hned upozornila. Rozhodnutie ostava na nich.
    Ale ja nedam dopustit na bankove uhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.