Zavrieť

Porady

prenájom nehnuteľnosti

Dobrý deň.
Ja by som potreboval poradiť ohľadne prenájmu nehnuteľnosti. Netýka sapodnikania.FO ak dá do prenájmu rodinný dom uzatvorí zmluvu môže ju uzatvoriť na hociakúdobu.??? Napr. ona chce na 2 roky a nájomca by chcel na 5 rokov, Prípade skončenia nájmu po 2 rokoch môže rozviazať zmluvu bez problému????. Alebo nájomca môže trvať na tom , že on má zmluvu na 5 rokov.
Keby uzatvorili zmluvu na neurčito, tak tam je nejaký §, že hocikedy ju nemôže zrušiť. Prosím poradte aká zmluva by bola najvhodnejšia, lebo osoba, ktorá vydáva nehn. je slobodná a hocikedy sa môže vydať počas 5 rokov a zmluvu zrušiť. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pri prenájme na dobu neurčitú je výpovedná lehota 3-mesačná, ak sa nedohodnete inak. Pri prenájme na dobu určitú sa sa končí uplynutím času.
    Nemôťete sa predsa"dohodnúť" na 2 aj 5 rokoch nájmu súčasne, musíte dať jednu určitú dobu.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Prípadov ktoré mou nastat je nespocetne vela - informacii od Vas malo a aj tie su dost zmatocne:

    Pri prenajme nehnutelnosti si nehnutelnost mozete zaradit do "obchodneho majetku" aj ked ste FO - nepotrebujete zivnost (ak neposkytujete aj vedlajsie sluzby)
    Preco tak urobit a preco nie ja dalsia tema.

    V provom rade si treba uvedomit ze momentalne mame v platnosti 2 hlavne zakony -podľa ktorých mozeme prenajimat nehnutelnost. A to Obciansky zakonnik alebo zakon o kratkodobom najme. Kazdy ma svoje pre a proti.

    Odporucam riadne (opakovane) nastudovat Obciansky zakonník
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40 hlavne siedmu hlavu od §663 az po § 723

    a taktiez aj zákon o krátkodobom najme bytu:
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-98

    Netreba zabudnut na povinnost registracie na "danovom"

    Ked si to riadne nastudujete a pochopite co sa tam pise - potom sa budete moct "kvalifikovane" rozhodnut - "ako na to" a aj tak prajem veeeeeeela stastia.

    prenájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.