Zavrieť

Porady

Je nejaký nález na tomto rtg ramena?

Dobrý deň, už vyše 2-och mesiacov ma bolí rameno, lieky proti bolesti ani injekcie nezabrali.. Podľa ortopéda by mohlo ísť o silný zápal šlachy, bol mi spravený aj rtg snímok, avšak mám s tým prísť až za 3 týždne.. no bolesť je neznesitelná, budím sa aj v noci.. Chcela by som vedieť, či je na snímku nejaký nález. Ďakujem
Bez názvu.png  
buchač Určite je ...
Kabaka123 alebo určite nie je nie sme odborníci...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ber to len ako odhad, nie Dg.!!!
    To, co by nemalo byt na normalnej snimke, je oznacene cervenym. Nakolko je to radiodenzne, moze sa jednat napriklad o kalcifikovany zapal sliach.
    Pozri si ine snimky s touto diagnozou: https://www.google.sk/search?q=calci...w=1366&bih=657
    Zdravy ramenny klb by mal vyzerat takto:
    https://www.google.sk/search?q=shoul...OlsP1A#imgrc=_

    Ramenny klb by mal byt v poriadku, vzdialenost medzi hlavou a jamkou (oznacene modrym) sa mi zda byt primerana, nejedna sa artrozu. Struktura hlavy ako aj ramennej a klucnej kosti vyzera byt homogenna.

    Osobne by som s tym necakal tri tyzdne, ale navstivil by som co najskor ortopeda.
    rameno.PNG  
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka Neurooný, čo dáva inekcie (a sestrička, že po piatej povie : A čo by ste nechcela ? ) (ako mojej sb) je nanič

    (bolesti od krčnej chbtice do ramena, neskôr po lakeť, neskôr tŕpnutie prstov )
    Odtrpela si týždeň / potom 10 dní dovolenky

    a až potom išla za chlapom-laikom, čo tomu rozumie
    elektroaku + masáž
    po dvoch akotak prestali prsty a bolesť na 1/3
    zuzana_24 tak uz to videl ortoped, ze vraj rtg je v poriadku a jedna sa ten silny zapal slachy. mne sa tiez nezda ten flak v cervenom, podla mna kalcifikat, a nechapem ako ci to ma zmiznut same alebo co O.o
    lacotinka " zuzana_24 (Dnes 19:49) tak uz to videl ortoped, ze vraj rtg je v poriadku "

    veď to : Rtg je v poriadku
    teraz už len to plece
      zbaliť

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Toto nieje fórum odborných lekárov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kabaka123 (Dnes 08:52) alebo určite nie je nie sme odborníci...
    Jakže nie je žiaden nález???

    Vidím ramennú kosť a jej uloženie.
    Vidím kľúčnu kosť...
    Vidím pár rebier z hrudného koša.....

    Je to nález alebo nie je ???

    Lenže RTG vyšetrenie väčšinou nepreukáže patologické zmeny poškodenia alebo zápalu šliach. Tie väčšinou na snímke ani nevidno.
    Podrobnejšia diagnóza sa stanovuje USG vyšetrením a MRI- magnetickou rezonanciou.
    Kabaka123 buchač..... ja som len reagovala nato, že môže len hádať... čo to je...a súhlasím s tým posledným čo tvrdíš, že RTG nepreukáže všetko...

    Je nejaký nález na tomto rtg ramena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.