Zavrieť

Porady

Zdanovanie prijmov zo zahranicia

Ahoj vospolok,
mam otazku a potreboval by som odpoved idealne od niekoho kto s tym aj ma realne skusenosti

Slovensky danovy rezident s neobmedzenou danovou povinnostou si zalozi zivnost v zahranici (napr. CZ) a tym padom podava DP v oboch krajinach. Do slovenskeho DP musi vyplnit prijem zo zahranicia, ale otazne je co sa tymto prijmom mysli. V tlacive je napisane ze sa ma vpisovat "zaklad dane", v pokynoch k vyplneniu DP zas ze suma prijmov.

Navyse zakon je v tomto prudko nejednoznacny, vobec nespomina ci sa maju u nas zdanovat vsetky prijmy zo zahranicia alebo zaklady dane. Samozrejme nas DU sa tvari ze treba zdanit cely hruby prijem a odpocitat naklady podla nasich zakonov, ale oporu v zakone to absolutne ziadnu nema, da sa to vylozit oboma sposobmi a preto sa pytam ci to uz niekto aj realne robil

Pointa celeho cvicenia je jednoducha - SZCO v cechach si moze uplatnit 60% pausalne vydavky az do vysky 2miliony CZK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdanovanie prijmov zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.