Zavrieť

Porady

stlpiky z tvarnic

na betonovu terasu sme robili stlpiky z tvarnic medzi ktore pojde drevo.ale do zkladneho betonu sme zelezo nezavrtali, je to problem??? stlpik ma 1, 20 metra
5 komentárov     zbaliť
buchač ...a ako ste tie stlpiky dali, položili, pripevnili na terasu ?

Priklincovali, prilepili, prionačili...???
spiddy Naukladali sme ich na seba a zaliali sme ich s betónom, dali sme tam aj roxor no nenavrtali sme ho do zák. Betónu
buchač Ja len dúfam, že nebývate na 10-tom poschodí...
vlado 33 buchač (Dnes 22:21) Ja len dúfam, že nebývate na 10-tom poschodí...
Toto ma teda pobavilo, pozdvihol si mi chmúrny večer.
bodliak aké sú zvyšné rozmery ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak zábradlie pozostáva z pilierov, tieto sa začnú ukladať v určenom mieste navliekaním na min. 2 oceľové prúty φ 8, zakotvené v spodnej stene alebo v základe.A pri výške 120cm...je to zábradlie a musí byť bezpečné.
    buchač ...už len keby tie kotvy dali do základu...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spiddy Prosím?
    buchač Čomu nerozumieš ?
    Kopni, buchni, udri silno....či vydrží ten nápor sily.

    Položiš tvárnice a myslíš, že to bude držať ?
    Skús postaviť Lego a uvidíš, o čo sa jedná.
    spiddy Takto, ja som toho dotyčného čo to robil priateľka, tak fakt sa do toho nerozumiem, len chcem vedieť ci sa to dá ešte nejako upevniť, čo ja viem keby sme tam krížom navrtali dlhé sruby
    misoft Tiež riešenie, ale nevhodné. Navŕtaním tvárnice ju oslabíš, ani ten betón vo vnútri to nezachráni. Betón má dnu v tvárnici malú plochu, aby sa riadne uchytil o terasu, časom ten stĺpik sa začne kývať. Stačí 1-2 zimy a je to. Voda a ľad je svyna....
    Peggynka Vyvrátiť...je po vychodňarsky ...zvaliť
    bettylou zburiť milá
    misoft Zburac.....
    A Zvaliť - zvaľic...
    spiddy Stalo sa
    pavol54 dneska sa stavajú celé drevostavby pomocou kotviacich prvkov a neuletia a ani nespadnú
    lapejko spadlo?
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    no tie betónové tvárnice majú rôzne rozmery, 1,2 m nie je žiadna výška niekedy sa na starých domoch robili na verandách také múriky z tehál, a kde by počuli o roxoroch, a cemente do malty, preto treba napísať dxšxv 50x .. x 20 cm ak je šírka 10 cm tak je to problém, ak je šírka 40 cm tak si buď istá že to nespadne
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spiddy máme tvarnice 20x20x15 , stačia tam 2 oceľové tyče hrubka 0,8 mm?
    pavol54 0,8 mm je drôt viazací mala si v ruke pravítko? TO nie je ani malý dielik na stupnici, ja by som to ukotvil nad zemou pomocou L(80 mm) profilu(normálne ich predávajú v stavebninách ) a kotviacich skrutiek
    bodliak 0.8 mm ? To ako vlas ?
    Peggynka Nie 0,8mm,ale 0,8cm
      zbaliť

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tiez to tak idem robit, ale s kotvou do betonu. pokial medzi tie betonove stlpy pojde nejaka vypln, napriklad sendvicova stena, tak nebude problem, ale musi to byt poriesene nejakym pevnym rohom.. nechce sa mi tu vypisovat. nieje to ideal, ale ked to bude cez pevny veniec prepojene s nejakou stabilnou castou, nemalo by sa nic stat. To by chcelo vidiet ako celok. samotny stlp polozeny na betone dokazete zhodit, to je iste. akurat pozeram vyska 1,2m, to by som asi nevyvratil pri solidnej sirke stlpu. treba vediet vsetky fakty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.