Zavrieť

Porady

Zlé zaúčtované skonto v r.2005

Prosím Vás, ako by ste vyriešili situáciu ak Váš zahraničný dodávateľ má saldokonto v r.2005 na nule a vy v r.2006 tam máte k jednej faktúre zostatok z dôvodu zlého zaúčtovania skonta. Ako tento stav dostať v roku 2006 na nulu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Prosím Vás, ako by ste vyriešili situáciu ak Váš zahraničný dodávateľ má saldokonto v r.2005 na nule a vy v r.2006 tam máte k jednej faktúre zostatok z dôvodu zlého zaúčtovania skonta. Ako tento stav dostať v roku 2006 na nulu.
    Podkladom vysporiadania salda je v tomto prípade inventarizácia pohľadávok a záväzkov k 31.12.2005. Ak dodáv. neeviduje svoju pohľadávku a tým váš záväzok, zostatok na vašom salde je v tomto prípade vaším výnosom. Naúčtovala by som to takto: 321/648AE.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ahojte všetci, odberateľ mi namiesto v Sk zaplatil v EUR a pri prepočte mi vyšiel, že zaplatil o 517,7 menej ako bolo fakturované. Prosím Vás cez ktoré účty tento rozdiel vyrovnať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Ahojte všetci, odberateľ mi namiesto v Sk zaplatil v EUR a pri prepočte mi vyšiel, že zaplatil o 517,7 menej ako bolo fakturované. Prosím Vás cez ktoré účty tento rozdiel vyrovnať?
    A nie je to poplatok za konverziu meny banke?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Nie, je to rozdiel medzi fakturovanou sumou a kurzom po prepočte úhrady na EUR účet. Poplatok účtuju samostatne.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Chcela by som sa Vás opýtať, v r.2002 nám dodávateľ vystavil faktúru na ten istý tovar 2 x . V r.2003 nám urobil jeden dobropis, aby tým vystornoval uvedenú faktúru. No lenže mi máme v evidencii len jednu faktúru v roku 2002, ktorá bola aj zaplatená a dobropis, ktorý nemám s čím spárovať. Dnes mi dodávateľ odfaxoval tú faktúru, ktotú nemám v evidencii. Neviete ako to vyriešiť, aby mi ten dobropis nefiguroval v saldokonte?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Chcela by som sa Vás opýtať, v r.2002 nám dodávateľ vystavil faktúru na ten istý tovar 2 x . V r.2003 nám urobil jeden dobropis, aby tým vystornoval uvedenú faktúru. No lenže mi máme v evidencii len jednu faktúru v roku 2002, ktorá bola aj zaplatená a dobropis, ktorý nemám s čím spárovať. Dnes mi dodávateľ odfaxoval tú faktúru, ktotú nemám v evidencii. Neviete ako to vyriešiť, aby mi ten dobropis nefiguroval v saldokonte?
    Ak je nahratý dobropis, nahrala by som aj fa a uhradila ju tým dobropisom. Výsledkom bude nulové saldo. Nulový základ dane, daň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mikolajova
    Ahojte všetci, odberateľ mi namiesto v Sk zaplatil v EUR a pri prepočte mi vyšiel, že zaplatil o 517,7 menej ako bolo fakturované. Prosím Vás cez ktoré účty tento rozdiel vyrovnať?
    Je to kurzová rozdiel, v tomto prípade strata. Na 563AE/311AE interným dokladom

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Tweety
    Ak je nahratý dobropis, nahrala by som aj fa a uhradila ju tým dobropisom. Výsledkom bude nulové saldo. Nulový základ dane, daň.
    Ja som to dala ako nedaňový materiál spolu z DPH nakoľko faktúra je z r.2002. Čo na to poviete?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Ja som to dala ako nedaňový materiál spolu z DPH nakoľko faktúra je z r.2002. Čo na to poviete?
    To je v poriadku, pri faktúre to bude plusom, a dobropise mínusom, takže sa to vyrovná. Použijú sa rovnaké analytické účty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.