Zavrieť

Porady

Co potom, ked ma chytia policajti v aute uplne sam(17r)?

Viem ze 17rocny sofer musi jazdit v sprievode skuseneho vodica, ktoreho ma zapisaneho v technickom preukaze.

ale ked ma chytia policajti sam v aute bez sprievode skuseneho vodica, dostanem pokutu? zoberu ma vodicak? Ako to je?
4 komentárov     zbaliť
bodliak V technickom ? To snáď nie ... ! :-D
misoft Rasto145 - zapísanie v technickom preukaze nemá nič spoločné s doprovodom. Tam môže byť zapísané i jednoročné decko ako majiteľ.
Rasto145 No trošku som pomýlil takže vo vodičskom preukaze....
misoft Ani tam sa nezapisuje. Spoluzazdec vedľa 17-ročného vodiča musí mať platný VP a mať aspoň 10-ročnú prax.
Vieš ty vôbec, čo sa do VP zapisuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pravdepodobne prídeš o VP. Pretože bude zistené porušenie zákona, policajt je oprávnený zadržať VP do konečného vyšetrenia.
    Výpis zo zákona NR SR č. 313/2011 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 8/2009 o cestnej premávke a iné zákony.

    " Vodičské oprávnenie

    - Motorové vozidlo určenej skupiny alebo podskupiny smie viesť len osoba, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia príslušnej skupiny alebo podskupiny.

    - Držiteľ vodičského oprávnenia skupiny B (osobný automobil), ktorému bolo vodičské oprávnenie skupiny B udelené pred dovŕšením veku 18 rokov, môže do dovŕšenia veku 18 rokov, najmenej však 3 mesiace, viesť motorové vozidlo skupiny B len v prítomnosti osoby sediacej na mieste spolujazdca vedľa vodiča, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B najmenej 10 rokov, a ktorú na tento účel zapíše orgán PZ do evidencie vodičov na žiadosť zákonného zátupcu.

    - Spolujazdec bude povinný mať pri sebe vodičský preukaz a dodržiavať všetky povinnosti a zákazy týkajúce sa alkoholu a iných návykových látok."
    A počítaj s tým, že sa to zaznačí do karty vodiča. Potom ťa možno bude čakať mastná pokuta, prinajhoršom - pošlú ta po 18-ke znova na preskúšanie.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Rasto145, Kabaka123, jslancik, terezamaria, karol.za, ivka70, vlado 33, arizona
    8
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rasto145 No toto som necakal, diky za odpoved
    jslancik Toto si necakal? To bola zakladna vec, co vam vtlkali do hlavy na autoskole. Chod vratit ten vodicak, ktory si ocividne nezasluzis.
    misoft Inými slovami: Neznalosť zákona neospravedlňuje.....
    lujza.j aj tak choré...aby mali decka VP....by som vek posunula 20-22r a čau!
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    8/2009 Z. z.Zákon o cestnej premávke

    § 137

    (1) Porušenie povinností ustanovených týmto zákonom sa považuje za porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

    (2) Porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom je

    p) vedenie motorového vozidla bez príslušného vodičského oprávnenia, bez osoby spolujazdca podľa § 74 ods. 2 alebo počas zadržania vodičského preukazu; to neplatí, ak sa osoba učí viesť motorové vozidlo v autoškole, podrobuje sa skúške z vedenia motorového vozidla alebo má povolenú jazdu podľa § 70 ods. 4 a § 71 ods. 2,


    372/1990 Zb.Zákon Slovenskej národnej rady o priestupkoch

    § 22
    Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky

    (1) Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto

    c) vedie motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia, bez osoby spolujazdca3ba) alebo počas zadržania vodičského preukazu okrem prípadu, ak sa učí viesť motorové vozidlo v autoškole, podrobuje sa skúške z vedenia motorového vozidla alebo má v čase zadržania vodičského preukazu povolenú jazdu,

    (2) Za priestupok podľa odseku 1

    a) písm. a) až c) sa uloží pokuta od 300 eur do 1 300 eur a zákaz činnosti od jedného roku do piatich rokov,


    (3) V blokovom konaní možno uložiť za priestupok podľa odseku 1 písm. a) až i) pokutu do 650 eur, podľa odseku 1 písm. j) do 1 000 eur, podľa odseku 1 písm. k) do 150 eur a podľa odseku 1 písm. l) do 50 eur. V rozkaznom konaní možno uložiť za priestupok podľa odseku 1 písm. a) až i) pokutu do 650 eur a podľa odseku 1 písm. j) do 1 000 eur.
    Rasto145 No teda... radšej počkám, keď dovrším 18r ))
    karol.za Rasto145 (Dnes 22:08) ... radšej počkám, keď dovrším 18r
    správne rozhodnutie a aj ho dodrž

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    Takže zadržia ti VP, dostaneš pokutu - tá je na uvážení policajta - ale cca 700,-€, potom uloženie trestu zákazu činnosti prešetria sa zákonným zástupcom, ale bude to na jeden rok...... ( zhodou okolností sa tento prípad stal jednej známej) ....

    Lenka298 je offline (nepripojený) Lenka298

    Lenka298
    Švagor má tiež 17 a keď ho zastavili samého v aute tak to nieako ukecal na 50 € a vodičák mu nechali
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 ako je to : nieako??
    bodliak Švagor má 17 ?
    expeeert čo je na tom divné?
    bodliak No že kto sa dnes žení tak skoro ?
    bjuty smis vieš, kto je to švagor??
    evuš ..švagor môže mať iba 1 rok, akurát vodičák ešte žiadny nebude mať
    bodliak No šak švagor, segrin mangel :-)
    avalik švagor = manželov brat
    bodliak u mňa švagor = sestrin manžel
    ninka24 a zastavili ho policajti v službe??? že 50€??? ( iba ak do vrecka ) to hádam nie.......
    Lenka298 samozrejme že ho zastavili policajti v službe, a predpokladám, že peniaze išli na kávičku,....
      zbaliť

    Co potom, ked ma chytia policajti v aute uplne sam(17r)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.