Zavrieť

Porady

Je potrebný CMR ak prepravu zabezpečuje sám dodávateľ svojím zamestnancom?

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či je CMR potrebné vyplniť aj v tom prípade, ak firma ako dodávateľ zabezpečí dopravu výrobku k odberateľovi svojim vozidlom a so svojim zamestnancom. Žiadna prepravná firma nám prepravu nezabezpečuje. Nesedia mi potom v CMR tie kolonky ako napr. pečiatka a podpis prepravcu (náš zamestnanec pečiatku nemá)... Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IIla je offline (nepripojený) IIla

    IIla
    Pri takomto vypĺňaní CMR som ako pečiatku prepravcu dávala pečiatku firmy, ako prepravca sa podpísal vodič-zamestnanec. (Tá výrobná firma má v OR zapísané aj činnosti: vnútroštátna cestná nákladná doprava a medzinárodná cestná preprava tovaru.)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinoc Ďakujem za odpoveď

    Firma mám v OR uvedené:
    prevádzkovanie cestnej nákladnej dopravy vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla. Je to ok?
    IIla Myslím, že áno. (Na niektoré druhy tovaru sa môžu vzťahovať špeciálne predpisy, vtedy sa prikladajú okrem CMR a dodacieho listu aj ďalšie doklady. To azda nebude Váš prípad.)
    martinoc ďakujem za odpoveď, veľmi ste mi pomohli
      zbaliť

    Je potrebný CMR ak prepravu zabezpečuje sám dodávateľ svojím zamestnancom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.