Zavrieť

Porady

elektronický podpis - zep

potrebovala by som si vybaviť elektronický podpis ako účtovníčka, ako mám postupovať? vybavím si zep u cert. autority na seba ako fyzickú osobu, zaregistrujem sa na fin. správe tiež ako fyzická osoba a viete poradiť čo ďalej ak ho budem používať pre sro, ktorej budem robiť účto? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Choď si vybaviť nový OP - eid kartu - v tom bude aj EP a aj ZEP.
    ZEP ti bude platiť aj voči fin.správe.
    Každá sro požiada o vytvorenie väzby s Tebou pre účely elektronickej komunikácie.
    (aj toto na základe ich splnomocnenia dokážeš vybaviť sama na DU)
    22 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica takže mne stačí vybaviť OP, potom sa zaregistrujem na fin. správe.
    A potom tá sro ako požiada o vytvorenie väzby? je na to nejaké tlačivo a ak by som mala splnomocnenie vybavím aj sama na DU? aj keď sro je z iného okresu ako ja? prosím trocha podrobnejšie, nemám s tým skúsenosti? ďakujem
    avalik citaj link v mojej odpovedi, vsetko tam mas napisane
    KEJKA presne tak. Napísala som ti prvý krok, ostatné si medzitým naštuduješ.
    yvica takže už mám vybavený OP s čipom, aktivovaný. teraz som sa zaregistrovala na fin.správe, nainštalovala čo bolo treba a na mail mi prišiel potvrdzujúci mail s fin.správy, že treba kliknúť a dokončiť registráciu tak som klikla a vybrala možnosť dokončiť registráciu so Zepom a nič nemôžem sa dostať ďalej, čo mi tam chýba? dík
    Žabinka skús si prečítať https://www.financnasprava.sk/_img/p..._DP_so_ZEP.pdf
    avalik urobila si len prvy krok ... citaj dalej v mojom druhom linku, nemas este autorizaciu k danovemu subjektu - ako dalej mas v tom linku podrobne uvedene
    yvica no už mi ho aj načítalo, podpísala som registráciu zepom a vypísalo mi, že sa nezhodujú údaje? už sedím nad tým 4 hodiny
    Žabinka a nemáš tento istý problém, ako som mala ja?
    http://www.porada.sk/t259705-instala...ml#post2677149
    yvica všetko mám nainštalované, ale keď sa mi nezhodoval zep s mojimi údajmi, čo som uviedla pri registrácii-čo neviem ako je možné-tak asi budem musieť zopakovať registráciu? vypisuje, že zadané údaje nie sú správne alebo účet je neplatný:?:?:?:?:?
    Žabinka veď si prečítaj, čo sa píše v poslednom mojom linku.. vyzerá to na to isté.. pozri si aj priložené obrázky v otázke.. posledné dva..
    avalik bola si na DU? mas vybavenu autorizaciu k danovemu subjektu? volala si na call centrum?
    Žabinka ak nič nepomôže, skús poslať dopyt: www.financnasprava.sk > klikni na FaQ (hore na lište), presmeruje ťa > pod eSlužby napravo klikni na Vytvoriť tiket, otvorí sa ti okno, kde vyplníš čo treba, popíšeš problém, a môžeš aj prilepiť screen obrazovky, kde ti to vypisuje.. mne to vyriešili..
    yvica no registrovala som sa ešte raz, nemôže byť chyba, že som pri registrácii uviedla IČO a nie rodné číslo? zas mi vypísalo, že údaje sa nezhodujú:?
    autorizáciu ako som čítala, keď mám ZEP-čiže mám OP so zepom tak je tam v tom linku možnosť registrácia zepom bez nutnosti návštevy DU? dúfam, že som to dobre pochopila?
    yvica huráá podarilo sa ja som pri registrácii zadávala IČO, teraz som registrovala s rodným číslom a už som v schránke aj podpis mi funguje. Teraz čo ďalej mám vytvoriť autorizáciu na seba ako szčo?
    avalik seba autorizuj - ku svojmu DIC - budes si moct podavat svoje podania ... a potrebujes aj navazbenie na klienta, na klientove DIC (splnomocnenie) ... naozaj je vsetko v tom linku co som dala, staci len pozorne citat
    yvica no podala som si žiadosť - autorizácia elektronicky, mám to v schránke, že prijaté? treba tam ísť aj osobne, alebo to tak dlho trvá? a aké splnomocnenie treba k tomu klientovi, stačí zaslať tiež elektronicky, alebo osobne? ďakujem
    avalik citala si ten link???
    yvica čítala všetko mám naštudované, aj urobené, ale neviem ďalej pokračovať, ako píšem, po prihlásení a prijatí certifikátu, som si vypísala elektronicky žiadosť o autorizáciu seba ako szčo na DIČ, bolo prijaté do schránky ako fiktívny subjekt a neviem čo ďalej, či to pridelia elektronicky alebo ako. a potom som sa dočítala, že treba vypísať žiadosť na sro, ktorú chcem autorizovať a k tomu priložiť splnomocnenie, je na to splnomocnenie nejaké tlačivo, stačí tiež elektronicky alebo ísť osobne? ďakujem už by som sa rada z toho vysomárila..
    avalik Co je na tomto nezrozumitelne? " Autorizácia sa realizuje na colnom úrade/daňovom úrade. K autorizácii používateľa je potrebné správcovi dane predložiť nasledujúce doklady: ..."
    Kabaka123 som sa povavila... pani číta, ale zjavne nerozumie písanému textu....
    yvica šak neni mi to zrozumiteľné, čiže zašlem autorizáciu elektronicky a potom idem osobne na DU? čiže pôjdem tam s OP a s vytlačeným mailom, kde mám registračné údaje, ale taký mail mi neprišiel, len som mala potvrdiť cez mail registráciu. a potom mi prišlo, že prihlásenie a registrácia prebehli úspešne.
    a ešte prosím Vás ako má vyzerať to splnomocnenie pre sro a tiež treba zaslať autorizáciu elektronicky+splnomocnenie a potom tam ísť osobne?
    avalik Máš tam, že autorizáciu môžeš vybaviť elektronicky?

    Ak by si si, za tých 10 dní odkedy máš k dispozícii moju odpoveď, zavolala na finančnú správu, prípadne tam zaslala email tak už máš vyriešené prečo ti reg. mail nedošiel resp. kde ho máš hľadať.

    Namiesto vypisovania na poradu, komunikuj s finančnou správou ... my nevidíme do systému čo si registrovala, kde si urobila prípadné chyby.
      zbaliť

    elektronický podpis - zep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.