Zavrieť

Porady

Je možné po absolvovaní REPAS požiadať o príspevok na podnikanie?

Dobrý deň poraďáci.
Je možné po dokončení REPAS kurzu požiadať o príspevok na podnikanie? Alebo je možné iba jedno či druhé?
Potešilo by ma keby zacitujete aj zákony čo sa toho týkajú rád by som si to prečítal len neviem presne kde ich hľadať.
Tu som o ňom čítal informácie ale zdá sa mi to dosť strohé a nenašiel som tam odpoveď na moju otázku:
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191
Za Vaše odpovede vopred ďakujem.
12 komentárov     zbaliť
veronikasad splňaš ostatné podmienky na získanie príspevku podľa § 49 ? V akej oblasti chceš podnikať ?
Dboros Spĺňam podmienky na repas a na príspevok na podnikanie budem musieť byť ešte dlhšie na UPSVAR. Predaj rýchleho občerstvenia.
veronikasad Na predaj rýchleho občerstvenia potrebuješ akú rekvalifikáciu ? Je to volná alebo viazaná živnosť ?
Dboros Je to volná živnosť.
veronikasad načo ti je potom rekvalifikačný kurz ?
Dboros Nakoľko si chcem ešte privyrobiť pár eur lebo len príspevok mi nebude stačiť na to čo plánujem. Následne odísť z práce ísť na UPSVAR a potom sám podnikať.
veronikasad Prepáč, nerozumiem ti. Ešte nie si ani evidovaný na UP ? Čím si chceš privyrobiť a o aký kurz sa jedná ?
Dboros Som teraz na UP. Chcem rekvalifikačný kurz aby som sa dočasne zamestnal a privyrobil si. Následne pôjdem znova na UP na potrebný čas požiadam o príspevok a začnem podnikať. Taký je môj plán len ma zaujíma či keď si vybavím REPAS a potom keď si privyrobím dostatočne môžem ešte ísť požiadať o príspevok keď budem znova na UP?
veronikasad Rekvalifikačný kurz súvisí s tvojim podnikaním ?
Dboros Nie. Chcem ho hlavne pre privyrobenie si. Preto sa na to pýtam lebo ak nebude možné oboje tak skúsim si získať financie na inom mieste napr.: od rodiny + príspevok na podnikanie. Lebo samotný príspevok mi to čo plánujem neutiahne. Mimo toho ďakujem za trpezlivosť a snahu pomôcť.
veronikasad Na príspevok na rekvalifikáciu, ani príspevok na podnikanie v zmysle § 49 nie je právny nárok. Záleží od dostaku fin.prostriedkov konkrétneho UP v čase podania žiadosti. Nikto ti nezaručí či príspevok na podnikanie dostaneš. Je dosť možné, že budú zohľadňovať aj fakt, že si mal rekvalifikáciu v inej oblasti ako chceš podnikať.
Dboros Ďakujem za odpoveď. Prajem príjemný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je možné po absolvovaní REPAS požiadať o príspevok na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.