Zavrieť

Porady

cesťáky

Dobrý deň,
chcela by som sa ešte spýtať či môžem za celý mesiac napísať jeden cestovný príkaz, aj keď som cestovala za klientami autobusom aj vlakom? Alebo musím vypísať cesťák na každú cestu zvlášť?
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana29
Dobrý deň,
chcela by som sa ešte spýtať či môžem za celý mesiac napísať jeden cestovný príkaz, aj keď som cestovala za klientami autobusom aj vlakom? Alebo musím vypísať cesťák na každú cestu zvlášť?
Ďakujem
Môže byť jeden súhrný.
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

Ďakujem,
som len začiatočník a nejako sa to na mňa valí
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

a ako je to so stravným pri týchto cestovných príkazoch
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana29
a ako je to so stravným pri týchto cestovných príkazoch
Stravné je určené podľa dlžky SC, riadi sa v konenčnom zákonom o CN, tak ako u zamestnancov.
Pri tuzemských SC je to takto:
5-12 hod. 89.-
12-18 hod. 135,.
nad 18 hod. 208.-
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

a ešte sa chcem opýtať je stanovený nejaký limit, do ktorého si môžem dávať do nákladov reprezentačné? (pozvanie klientov na obed)
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

a stravné sú vlastne príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana29
a ešte sa chcem opýtať je stanovený nejaký limit, do ktorého si môžem dávať do nákladov reprezentačné? (pozvanie klientov na obed)
Limitom sú tvoje finančné možností. Doplním pre úplnosť, tieto náklady nie sú daňovými nákladmi, sú teda pripočítateľnou položkou k základu dane, u JÚ výdavkom neovplyvňujúcim základ dane.
Naposledy upravil Tweety : 01.06.06 at 13:52 Dôvod: doplnenie
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

díky moc lebo ma kokega nastrašil že si môžem dávať do nákladov len do určitej výšky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana29
díky moc lebo ma kokega nastrašil že si môžem dávať do nákladov len do určitej výšky
Nastraš ho aj Ty niečím.:p
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

díky za radu niečo už vymyslím
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

díky moc niečo už naňho vymyslím :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=Tweety]
Citát:
Pôvodca textu príspevku: zuzana29
a ešte sa chcem opýtať je stanovený nejaký limit, do ktorého si môžem dávať do nákladov reprezentačné? (pozvanie klientov na obed)

Limitom sú tvoje finančné možností.
-----------------------------------------------------------------------

Áno , ale nie do daňových nákladov .
Naposledy upravil Zita5 : 01.06.06 at 11:40
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

prajem príjemný zvyšok dňa ja mám pre dnes padla ale určite sa vám ešte ozvem lebo mi vždy dobre poradíte papa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
Áno , ale nie do nákladov .
To je jasné, sú to repre, teda zo svojho. Neuznaného nákladu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana29
a stravné sú vlastne príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?
Výdavok na stravné podľa zákona o DzP § 19 je výdavkom OVZD.
Naposledy upravil Tweety : 01.06.06 at 11:47
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
zuzana29
a stravné sú vlastne príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?
Ako to myslíš ?? Ako SZCO máš stravné - výdaj - daňový náklad ( vo výške podľa zákona o cest. náhradach) §19/2 e/ Z DzP
a príjem ???
Teoretická úvaha:
To stravné vlastne vyplácaš sama sebe (zamestnávaš v podstate samu seba) , a tento príjem nie je súčasťou základu dane z príjmov - §5 /5a Z DzP
...... ale je to len taký úlet
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

ahojte poraďáci,
tak už som tu zase. ešte mám jednu otázočku, denník mám už hotový a teraz mám vypísať výkaz o príjmoch a výdavkoch a chcem sa opýtať, za dané obdobie nemám žiadny príjem z podnikania len príjem do pokladnice a na účet vkladom vlastných prostriedkov pri začiatku podnikania, vypisujú sa aj tieto príjmy do výkazu ako ostanéh príjmy alebo čo sa vlastne do tohoto riadku vypisuje.
prosím poraďte
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

a kde by som našla poučenia ako vypísať tieto výkazy, teda o príjmoch a výdavkoch?
0 0
zuzana29 zuzana29

zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

a majetku a záväzkoch?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzana29
ahojte poraďáci,
tak už som tu zase. ešte mám jednu otázočku, denník mám už hotový a teraz mám vypísať výkaz o príjmoch a výdavkoch a chcem sa opýtať, za dané obdobie nemám žiadny príjem z podnikania len príjem do pokladnice a na účet vkladom vlastných prostriedkov pri začiatku podnikania, vypisujú sa aj tieto príjmy do výkazu ako ostanéh príjmy alebo čo sa vlastne do tohoto riadku vypisuje.
prosím poraďte

Výkaz o príjme a výdavkoch vypisuješ . V časti príjem nebudeš písať nič , pokiaľ si nemala príjmy z podnikania .A keby náhodou si nemala ani výdavky , tak výkaz odovzdáš nulový .

Vo výkaze majetku postupuješ vo vypisovaní tiež podľa predtlačených koloniek .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať