Zavrieť

Porady

Kombinácia exekučných zrážok

Potrebovala by som poradiť, nakoľko nemám skúsenosti s exekúciami.

Zamestnanec mal jednu neprednostnú exekúciu , ktorú mu zrážam od 5/2015 - pôvodná suma je 2500 Eur. V 9/2015 som dostala prednostnú exekúciu na výživné nasledovne :
- bežné výživné 100 eur,
- dlžné výživné 600 eur + trovy 1116 eur
Exekútorka, ktorá vymáha výživné mi dala informáciu, že neprednostnú pohľadávku musím pozastaviť u exekútora a zrážať prednostne výživné. Keď som si overovala v Olympe, ako si to nastaviť v softwari, tak mi odporučili nastaviť si výživné, ktoré je prednostná pohľadávka a ponechať aj predchádzajúcu exekúciu, že to bude robiť správne. Našla som na nete postupy k exekúciám - nikde som sa nestretla s pozastavením exekúcie - zrážali sa aj prednostné aj neprednostné exekúcie.
Olymp mi vypočítal zrážky nasledovne :
- zrážka nariadená súdom............149,71
- bežné výživné............................100,--
- dlžné výživné+trovy...................84,22
Je to správne tak, alebo musím naozaj exekúciu pozastaviť. Zamestnanec mal čistú mzdu pred odpočtom zrážok 516,27 Eur - okrem dieťaťa, na ktoré platí výživné nemá žiadnu vyživovanú osobu.
Pokiaľ by mi niekto vedel poradiť - bola by som veľmi vďačná.
Naposledy upravil GABAZ : 16.09.15 at 08:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JML79 je offline (nepripojený) JML79

    JML79
    Bezne vyzivne sa zraza prednostne pred akymikolvek pohladavkami. Kedze dlzne vyzivne bolo dorucene az po doruceni neprednostnej pohladavky, zraza sa len z 2. tretiny. Z 1. tretina sa zrazaju pohladavky podla datumu dorucenia a taktiez na prvu dorucenu pohladavku pojde rozdiel zvysku nepostihnutelnych sum a 150% zivotneho minima, pripadne aj cela suma ktora presahuje 150% zivotneho minima

    Kombinácia exekučných zrážok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.