Zavrieť

Porady

K akému dátumu ukončiť pracovnú zmluvu po RD?

Zdravím, počas MD sa zrušilo moje miesto i pobočka na Slovensku. S komplikáciami sme sa dohodli o ukončení a odstupnom. Avšak na dohodu o ukončení dali dátum 21.10.2015 hoci som žiadala 23.10.2015. Dcéra má narodeniny 22.10.2012. Môžem to podpísať? Nie je v tom trik? Sú to iba dva dni, nebude s tým problém? Mne je to v podstate jedno bo už pdacujem inde. Ďakujem
veronikasad odkedy trvá nový pracovný pomer ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak to jednoducho nepodpíš a žiadaj dátum až po skončení RD, teda 23.10.. Ale skončenie PP dohodou podľa § 607P môže byť aj počas RD.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stef1103 Komunikácia s nimi je komplikovaná - jazyk však nie je prekážkou. Po dvoch mesiacoch som sa dopracovala k tomuto a neviem ako dlho im bude ttrvať zmeniť dátum. :-(
    Tweety je v dohode uvedený dôvod skončenia PP? AK nie je, nárok na odstupné zo zákona nevzniká.
    stef1103 Dôvodom je zrušenie miesta a v dohode je dohodnuté odstupné + preplatenie dovolenky.
    Tweety ok, dostaneš všetko, na čo máš nárok, ten dátum nič nezmení,kedže máš prácu
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dátum 23.10. by mal význam iba vtedy, ak by si po skončení RD išla na Úrad práce a máš nevyčerpanú dovolenku. Dá sa takto podstatne navýšiť vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti ...

    K akému dátumu ukončiť pracovnú zmluvu po RD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.