Zavrieť

Porady

Prepočítací kurz - daňové priznanie SZČO typ B?

Nerozumiem, ako mám urobiť daňové priznanie FO typu B - príjmy sú z podnikania na SR aj ČR. Mám vypísané DP čo sa týka SR. Mám k dispozícii DP z ČR, ktoré bolo podané a daň tam bola nulová. Ako prerátať príjmy a výdavky v ČR? V ZDP je:
§ 31
Prepočítací kurz

(1) Ak daňovník je účtovnou jednotkou, na prepočet cudzej meny na eurá sa použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska (ďalej len „kurz“), platný ku dňu, ku ktorému je uplatnený daňovníkom v účtovníctve,1) ak tento zákon neustanovuje inak. Pri kúpe a predaji cudzej meny za eurá sa uplatní postup podľa osobitného predpisu.121)

Ja tomu proste nerozumiem, potrebovala by som to vysvetliť polopate, aký mám teda použiť kurz? K akému dňu? Daň je nulová, tú prerátať teda nemusím.
A tie príjmy a výdavky z ČR prirátam do riadkov, kde už mám vyplnené SR príjmy a výdavky? Len potom nebude sedieť daň či áno? Lebo v ČR boli nejaké odpoč.položky, keďže daň vyšla nulová... Prosím, poraďte niekto. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a bol učtovnou jednotkou? lebo ak si uplatňoval 40%tné výdavky, prípadne DE - tak platí odstavec 2 § 31 .
    AndreaK. áno, je to účtovná jednotka, vedie jednoduché účtovníctvo, skutočné príjmy a výdavky
    AndreaK. neplatí to len pre FO ktoré nie sú podnikatelia?

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    pozri si na daňovom portáli - link:
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...ovehopriznania
    sú tam aj príklady... v príklade prepočítavajú ročným priemerným kurzom podľa ECB
    AndreaK. no len to je o občanovi, ja by som potrebovala typ B, SZČO (ono je to vlastne slobodné povolanie, ale to je jedno, v podstate je to to isté ako SZČO)

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Daňové: na Slovensku do príslušných riadkov, príjmy a výdaje, z českého daňového priznania vypísať údaje, prepočítané priemerným ročným kurzom do kolóniek v časti X DPFO B, vyňať daň a hotovo.

    Prepočítací kurz - daňové priznanie SZČO typ B?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.