Zavrieť

Porady

Účtovanie finančnej pomoci

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať o tom, ako mám zaúčtovať pravidelnú mesačnú finančnú podporu pre projekt, ktorá nám chodí na účet od fyzickej osoby
3 komentárov     zbaliť
Consultix Na zaklade akej zmluvy, z akeho titulu je tato financa pomoc poskytovana? Je to navratne/nenavratne? Ak je to navratna vypomoc, ake su lehoty, podmienky vratenia?
dudlakovaj jedná sa o nenávratnú finančnú pomoc. Zatial to nie je nijako zmluvne podchytené,
Consultix Je ten, ktory pomoc poskytuje zaroven spolocikom? Ak je to FO, predpokladam, ze z pravneho hladiska sa jedna o dar.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nie je to uplne odpoved, ale hadam nebudete mat pocit, ze je to nevhodne:
    Som uctovnik a uctujem v sulade s pravnymi prepismi ohladom uctovnictva a dani, t.j. napodstatnejie je, ze uctujem podla dokladov. Ak nemam zmluvu a pravny vztah, na zaklade ktoreho by mi boli prostriedky poskytnute, tak prijatie takychto financnych prostriedkov je bezdovodne obohatenie a je potrebne taketo obohatenie vydat.
    Bohuzial nedokazem suhlasit s benevolenciou uctovnikov, ze "ved ono sa to upresni, ved to potom nejako prerobime'. To, co de jure neexistuje, o tom nemozem uctovat. Takze otazka ma byt polozena veducemu ctovnej jednoty, aby si vyjadril, a poskytol vsetky doklady k tomu, aby bolo mozne o pripade uctovat.
    Mas teda na vyber: alebo porusis zakon a zauctujes nieco, k comu nemas ziadne podklady, alebo si vyziadas zmluvu, v ktorej bude musiet byt uvedene o com uctujeme. Tvoj otazka sa totiz netyka toho, ako o predmetnom pohybe uctovat, ale zatial ani nevieme, aka je podstata daneho pohybu - z akeho titulu vznikla...
    dudlakovaj Ďakujem pekne, za pomoc. Filozofia mojich konateľov je taká, že "dajte to nejako do účtovníctva".
    Consultix Tu filozofiu musime zmenit, je to len na nas
    Consultix Ak by to bolo od spolocnika, tak pripadne aj 413.

    Účtovanie finančnej pomoci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.