Zavrieť

Porady

Omietka na mokrý beton

Je možné nejako omietnuť zvnútra nezateplený záhradný domček, kde 2 steny tvorí múr z debniacich tvárnic? Problém je, že strecha nad tie 2 múry nemá presah (okolo sú cudzie pozemky) takže DT nasiakajú dažďovú vodu a z vnútra vidieť mokré mapy. Čo keby som zvonku dal na steny fasadnu omietku?
Naposledy upravil rrrado : 19.09.15 at 15:26
buchač Čo keby sa tento link v súvislosti s textom príspevku považoval za obyčajnú reklamu ???
rrrado To som nemal v úmysle, vyhodil som link
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    aj v prípade,že je na stenách terasa, musí byť vyvedený nejaký okapnicový profil min. 3 cm pred stenu, potom sa stena môže upraviť aj fasádnou omietkou, ktorá je VODOODPUDIVÁ , NIE VODOTESNÁ !
    Odporúčam penetrát hydrostop. Dokonca sa aj aplikuje na vlhke betonové steny, ktore treba pre aplikaciou poriadne navlhčiť vodou, až sú úplne nasiaknuté. Prípravok vykrištalizuje v betóne a utvorí nepriepustnú vrstvu, pričom je paropriepustný. nedá sa ani odstrániť, jedine odlupnutím betonovej vrstvy a účinkuje aj na tlakovú vodu. cenovo prijateľné - niečo cez 20eur 25kg vrece. Na to už môže ísť každá omietka. Perd nanášaním omietky je treba napenetrovať penetrákom na nenasiakavé povrchy
    Naposledy upravil ivka70 : 26.10.15 at 07:58

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Podotýkam, že nie som stavbár.

    ALE z mojich skúseností (ako chalupár) Ti garantujem, že tá omietka je v podstate zbytočná robota.
    Aj keď dáš a to sa zvykne dávať pod omietku ten nejaký prípravok proti vlhkosti, tak jej proste nezabrániš. Po nejakom čase sa tie mapy objavia znova.
    Najprv je potrebné urobiť opatrenia, aby tie DT nenaťahovali tú vodu z vonkajšej strany, prípadne aj od spodu.

    Ostatne, na nete je návodov dostatok...napríklad jeden z nich http://urobsisam.topky.sk/stavba-dom...-vlhkej-stavby

    ...a ďalšie
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rrrado vďaka, píše sa tam o sanačnej omietke, čo je niečo som myslel či neexistuje, ale aj k nej som sa dočítal že sa neodporúča použiť bez riešenia príčiny vlhkosti
    buchač rrrado (Dnes 16:35) že sa neodporúča použiť bez riešenia príčiny vlhkosti
    ==============================
    Píšem snáď niečo iné ??? Viď :

    " Najprv je potrebné urobiť opatrenia, aby tie DT nenaťahovali tú vodu z vonkajšej strany, prípadne aj od spodu. "
    rrrado tak som to nemyslel, bolo to poďakovanie a povzdychnutie
    buchač

    Nevzdychaj, hľadaj riešenia...a MAKAJ.
    Budeš happy ako ja ...
      zbaliť

    Omietka na mokrý beton

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.