Zavrieť

Porady

Predaj obkladov so špárami , podľa akej normy?

Ahoj, keď kupujem obklady keramické , podľa akej normy tam pripočítavajú aj škáry?
jezo421 Z tej vety vyzera,akoby ti vadilo uctvanie "vzduchu" v cene za m2. Napis radsej, preco sa to pytas - teda ak mas iny dovod.
angi07 ano mám na mysli toto. obsah balenia 1,7 m2 a obsah balenia sa počíta so škárou..... preto sa pýtam...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    angi07 (Dnes 13:04) nie , nie také mám na mysli. Práve že predávajú normálne obklady rozmer 34x34 cm , a je písané, že obsah balenia je 1,7 m2 a obsah balenia sa počíta so škárou ...
    Neblázni so škárami...
    Je síce pravdou, že neviem, o koľko štvorákov plochy sa jedná, čo ideš robiť obklad.
    Ale starí majstri (nie ja) vravia, že sa kupuje o (minimálne) jedno balenie viac, záleží od celkovej plochy.
    Ide o to, že sa nikdy netrafíš do presnej plochy, čo sa týka kúpy kachličiek a či dlažby. Nevravím už aj o tom, že musíš proste rátať aj s nejakým odpadom pri rezaní.
    ...a čo potom, keď sa nezadarí pár kúskov a Ty budeš chcieť dokúpiť ? Zbehneš do obchodu a ajhľa, práve včera vypredali...
    Pri takýchto plochách sa nesmie nejak šetriť na centoch, nakoľko v konečnom dôsledku pôjde o eurá.
    misoft Šak logika - musí byť nejaká rezerva. Len mne vŕta v hlave, že predávajú dlaždice 34x34 - teda celé - nie mozaiky a oni k tomu "pripočítavajú" nejakú medzeru. I som písal, že medzery si pri obkladaní takýchto dlaždíc robí sám - veď sú na to kríže dokonca v rozmeroch - od 2mm - 7mm - presný názov plastové dlaždicové kríže, alebo dištančné kríže....
    To "s medzerou" - to je nejaký odrb....

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... a prečo si myslíš, že by na to mala byť nejaká norma?

    Údaj je podľa všetkého informačný pre zákazníka a pre obkladača, aby sa dal robiť kvalifikovaný prepočet potreby nákupu i kladačského plánu...
    Kupoval som dlažbu 30x60cm, skutočný rozmer dlažby bol deklarovaný ako 298x598mm... pri dodržaní škár (v danom prípade 2mm krížikmi) je zabezpečný prepočet, že napr. na 3bm treba 5 ks (10ks), na 6bm treba 10 ks (20ks - v závislosti od orientácie dlažby).

    ... ak ti vadí uvádzanie skutočného rozmeru dlažby, kúp si takú, u ktorej to neuvádzajú; podotýkam, že u kvalitnejšej, ktorá je kalibrovaná, sa tento údaj uvádza.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Myslíš ten tzv. mozaikový obklad?

    Tam sú škáry súčasťou obkladu, takže a(m)*b(m) * c (počet ks) = m2
    Lebo pri normálnom obklade (celé dlaždice) sa s nejakými škárami nepočíta - špáry si potom každý robí doma sám - podľa ľubovôle 3-4-5... mm
    A tu sa to počíta rovnako.... a(m)*b(m)*c (ks) = m2.
    A predávajú sa často v balíku po 1 - 1,5 - 2 m2 (+/- nejaká desatinka), tie onakvejšie však predávajú po ks.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    angi07 nie , nie také mám na mysli. Práve že predávajú normálne obklady rozmer 34x34 cm , a je písané, že obsah balenia je 1,7 m2 a obsah balenia sa počíta so škárou ....
    jezo421 Ak to nie je problem, napis link na konkretne dlazdice, lebo to vychadza naozaj divne...
    misoft ...a ešte - kto to tak ponúka.... pretože sa mi zdá, že niekto chce sa fest nabaliť .... zaplatiť si za medzery medzi dlaždicami... jasný odrb.
    sosak nie, ide o bežnú prax výrobcov, jedná sa o modulové rozmery, kde je započítaná aj šírka špáry.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Mimo témy, dovolím si priložiť linky na učebné texty pre obkladačov. Je to pomôcka pre tých čo chcú obkladať a nemajú potrebné znalosti. Je tam aj odpoveď na otázku a mnoho technologických postupov.
    http://www.bakay.sk/imagesfck/KERKO/techobkl1.pdf
    http://www.bakay.sk/imagesfck/KERKO/techobkl2.pdf
    http://www.bakay.sk/imagesfck/KERKO/techobkl3.pdf

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Tu ide o to, že štvorčekovanie je tvorené malými štvorcami. Preto sú predom podlepené, aby ich obkladač/dlaždič nemusel lepit po jednej. Ak by tak robil, cena roboty by bola stokrát vyššia ako je teraz cena fúg.

    Predaj obkladov so špárami , podľa akej normy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.