Zavrieť

Porady

hrubé porušenie pracovnej disciplíny - krádež

hrube porušenie pracovnej disciplíny podpísané 16.9. zamestnávateľom aj zamestnancom, zamestnanec sa hodil na PN od 21.9. môže zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer podľa § 63 odst.1 , písmeno e/ aj ked je zamestnanec na PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môže. Ale okamžité skončenie PP nie je § 63.( ide o výpoveď) Tak doplň, ako je to teda.
    Okamžité skončenie pracovného pomeru
    § 68

    (1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec

    a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
    b) porušil závažne pracovnú disciplínu.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Olga68 ospravedlňujem sa malo tam byť § 68 odst. 1, písmeno b
    lacotinka Ad b,
    A to porušenie musí byť pravdivé a je dokladovateľné
    (lebo ja som za týždeň odmietol 4 pokusy dať mi )
    Olga68 je pravdive a podpísané aj zamestnancom , je si toho vedomý, že kradol
    Tweety nezabudnite na náhradu škody
    Olga68 no to bude ťažke, nakoľko je to kuchárka a bola prichytená ako brala uvarené jedlo, ktore nakoniec skončilo v odpade, mala to zbalené v taške
    lacotinka keby ho najprv hodila do koša a až potom do tašky, tak by vlastne nekradla ale brala domov odpad
    Olga68 musím vás sklamať, lebo v školskej jedálni sa nesmie brať ani odpad, nato sú firmy ktorým sa zato platí
    taiko a nezabudnite to riadne rozmaznut, pred kolegami a vsetkymi moznymi zamestnancami, aby mala riadnu hanbu a rozmyslela si nabuduce kradnut.
    Olga68 myslite to vážne, alebo je to ironicka poznámka.....ja nepotrebujem nikomu ubližovať, ale mala si to rozmyslieť čo robí, pretože okradla deti
    evuš ..okradla deti a potom jedlo radšej skončilo v koši pre "onú" firmu.... no vďaka, dnes je naozaj akási blbosť vo vzduchu.....
    Olga68 a blbosť nieje oberať stravníkov o porciu, ktoru si zaplatia?
      zbaliť

    hrubé porušenie pracovnej disciplíny - krádež

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.