Zavrieť

Porady

Daňové výdavky po zaplatení

Spracovávam účtovníctvo externe, s sro mám dohodnutý paušál. November, december a daňové priznanie robím v nasledujúcom roku. Vždy doteraz som účtovala v starom roku o nevyfaktúrovaných dodávkach, daňový náklad. Ako to bude teraz? Som povinná účtovať o nevyfaktúrovaných dodávkach? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Áno a ako nedaňový náklad. Daňovým sa stane po zaplatení.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leila Možem sa opýtať, prečo spracovanie účtovníctva bude nedaňové? Nie je v zákone, že poradenské a právne služby? Potom aj všetky ostatné služby sú nedaňové - napr. ak niekto fakturuje IT služby - tiež sa dajú chápať ako poradenské? Ďakujem.
    Krakonoš Sú to služby, ktoré majú v klasifikácii produktov číslo 69.1 a 69.2 (právne a účtovnícke služby)
    Leila dakujem Krakonos zausmernenie, odkial sa da prosim vycitat tato info?
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... dá sa to do určitej miery optimalizovať - ak to chce mať klient v nákladoch, treba október a november fakturovať v bežnom roku a preplatiť dané faktúry; do budúceho roka zostane len december (plus UZ, DPPO,...)
    scari Myslela som si, chcela som sa utvrdiť, ďakujem.

    Daňové výdavky po zaplatení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.