Zavrieť

Porady

Neuvedené IČ DPH v kontrolnom výkaze

ahojte,
teraz som prišla na to, ze odberateľ nám nezadal, že je platcom DPH a uvádzali sme vystavené faktúry do A1 ale bez uvedenia IČ DPH, keďže sme ho nemali. Čo s tým teraz? Ide o niekoľko mesiacov.. treba podať dodatočný KV? Alebo to až tak nevadi? To musím skutočne každý mesiac overovať každého jedného odberateľa, či sa medzičasom nestal platcom DPH? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
lacotinka Nechce sa mi teraz otvárať KV
ale ak si ty DPH a máš teda elektronicky DPH aj KV,
tak ti výkaz sám pýta skoro všetko

A mám dojem, že fa do "A" zaraďuješ podľa vystavovateľa
myskahryzka Do A1 spadajú faktúry, ktoré zjednodušene povedané vystavujeme podnikateľom. Keďže nie každý podnikateľ je platcom DPH a máme k dispozicií teda len DIČ tak kolónku "IČ DPH" v KV nechávame v týchto prípadoch prázdnu.
lacotinka veď som písal, že sa mi nechce otvárať KV
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Identifikačné číslo pre daň odberateľa uvedené v časti A.1. , A.2. a C.1. kontrolného výkazu
    Ak odberateľ nemá pridelené identifikačné číslo pre DPH, platiteľ dane (dodávateľ) nevyplní v A.1. kolónku „Identifikačné číslo pre daň odberateľa“. Vyplýva to z poučenia na vyplnenie kontrolného výkazu k DPH (str. 9). K poučeniu na vyplnenie bol vydaný dodatok č. 1, v ktorom sa v bode 6.1. uvádza, že ak platiteľ dane nemá k dispozícii niektorý z povinných údajov (povinné náležitosti faktúry), v kolónke príslušného stĺpca uvedie údaj „0“. To znamená, že ak platiteľ dane nemá k dispozícii identifikačné číslo pre DPH odberateľa, môže v kolónke „Identifikačné číslo pre daň odberateľa“ v časti A.1. uviesť údaj „0“ alebo príslušnú kolónku nevyplní.
    https://www.financnasprava.sk/_img/p..._27-1-2014.pdf

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ja len pripomínam § 78a odst 11 Z DPH- pokuta za chybný výkaz je do výšky 10000 EUR. ....

    Neuvedené IČ DPH v kontrolnom výkaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.