Zavrieť

Porady

Susedova čierna stavba

Dobrý deň, potrebovala by som vedieť takúto vec: sused má na svojom pozemku vedľa našej záhrady chatu, ktorú postavil bez povolenia približne v r. 1985. Je potrebný môj súhlas alebo môj podpis, ak by stavbu chcel dodatočne zlegalizovať a čo všetko na to v súčasnosti treba? Je vôbec potrebné takúto stavbu legalizovať? Pretože on tvrdí, že na danú stavbu v tom čase nepotreboval stav. povolenie, pretože ju postavil na mieste zbúranej starej chaty (čo nie je celkom pravda, pretože tá stála o kus ďalej), a teda to bola len prestavba, a je to takto v poriadku. Kde konkrétne v stavebnom zákone sa spomínajú tieto veci?
4 komentárov     zbaliť
buchač Nie je chata ako chata.

Aká lokalita ?..záhrada za domom alebo záhradkárska lokalita ?
Aký pôdorys chaty ?
Aké podložie chaty ?

...atď.
ElenaS. Záhrada za domom, zastavaná plocha asi 60 m2, úžitkovú plochu neviem, dvojpodlažná, škridlová strecha. Postavená bez povolenia.
Chobot No to už nie je chata, ale dom.

Treba ísť na miestny stavebný úrad a zistiť, ako to zapísať do katastra. Určite bude treba geometrický plán so zameranou stavbou a pridelené súpisné číslo stavebným úradom. A práve podmienky pridelenia toho čísla vám povedia na stav. úrade.
ElenaS. Ďakujem. Pýtala som sa z toho dôvodu, že sused je starší človek a uvažuje o predaji a my zas o kúpe. A predpokladala som, že nepovolenú stavbu nemožno takto predať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak by chcel stavbu legalizovať, tak to nebude riešiť s tebou, ale so stavebným úradom.

    A otázne je vôbec, či je to čierna stavba. Okrem toho, že si uviedla, že je to chata, tak o stavbe nič nevieme. Možno ju netreba ani kolaudovať. A tudiž neide ani o čiernu stavbu a netreba nič legalizovať. A z napísaného ti asi nikto nepovie, čo treba na zápis do katastra (ak si pod legalizáciou predstavuješ zapísanie stavby do katastrálnej mapy).

    A prečo to trápi teba?

    Susedova čierna stavba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.