Zavrieť

Porady

DHM

Ahojte, prosím Vás kde nájdem informácie o majetku, ktorý má účtovná jednotka v majetku a môže byť už úplne odpísaný napr. pred 5 rokmi, ale ÚJ ho stále využíva na podnikanie a uplatňuje si PHL? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ze by karta majetku? Musi byt v evidencii, ked sa to este nevyradilo. To, ze je to uctovne(?) odpisane, este neznamena, ze sa o majetku nemusi viest evidencia.
    Alebo sa pozri do hlavnej knihy na ucty obstarania v predchadzajucich rokoch a dohladaj si doklad o obstarani a nasledne zaradeni. Uctovnctvo je niekedy ako hrabat sa v archivoch
    Katka41 Len ja mám k dispozícii účtovné záznamy len z roku 2014 a 2015. A tam v hlavnej knihe nemám obsadené účty majetku mám na nich 0. A pán mi nosí bločky PHM, tak preto som si to chcela "overiť", že tie autá vo firme skustočne sú. Lebo som prebrala účtovníctvo po jednej pani a aby som si to overila, tak som to chcela niekde nájsť. No ozaj už netuším kde.
    Consultix Potom treba vysvtelit situaciu danemu panovi, resp. veducemu uctovnej jednotky, ze potrebujes vydokladovat, ze predmetne MV je v majetku spolocnosti, alebo existuje iny pravny stav, na zaklade ktoreho je UJ uzivatelom vozidla a moze si uplatnovat naklady na prevadzku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v prípade, že ide o autá, tak si vyžiadaj VTP, aj tak ich potrebuješ pre DP DMV(budeš potrebovať). Pokiaľ tam bude meno firmy, je to vlastníctvo firmy.
    Ak boli autá kúpené ešte na "starý lízing", tak nemusia byť v majetku - ale to vieš zistiť od toho pána, čo nosí bločky (nie je to spoločník, eventuálne konateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.