Zavrieť

Porady

Plieseň na stene za skrinou.

Mam byt v starsom nezateplenom dome. V zime sa za skrinou pri obvodovom mure (miesto bez prudenia vzduchu) a aj na zadnej stene skrine vytvorila pliesen. Pomozem si aspon trochu ak do priestoru medzi skrinu a stenu umiestnim polystyren ?
Naposledy upravil ivka70 : 27.09.15 at 11:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nie. Treba priemiestniť skriňu.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Určite by som počúvol (počúvla) Chobota lebo jedine Ti pomôže skriňu premiestniť na inú strenu, potom odstrániť plieseň, premalovať ak treba tak celú izbu a stenu, ktorá Ti teraz plesnivie nechať dýchať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mloky pre upresnenie - v miestnosti sa kuri, plesen bola odstranena,stena vydezinfikovana, Skrina z priestorovych dovodov musi ostat na povodnom mieste. Polystyrenom som chcel dosiahnut oteplenie ploch steny za skrinou a tym znizenie kontaktu vzduchu z bytu so studenou stenou v mieste nizsej cirkulacie vzduchu.
    Takze asi len cakat na zateplenie budovy.
    Ing. Ľubomír Janoška Polysterén stenu neoteplí, naopak zabráni jej zohrievaniu zvnútra. O to väčšie riziko kondenzácie pary na stene za polysterénom. Ak by mal ísť polystyrén zvnútra, musel by byť obalený parozábranou. Ale skutočnou účinnou parozábranou bez dier a bez fúg na okrajoch. Toto riešenie ale nebude funguvať, ak do steny zateká. Naviac po zateplení zvonka bude nutné vnútorný polystyrén zrušiť, aby stena nebola obalená z oboch strán nepriedyšným materiálom.
    lapejko Asi tak...
      zbaliť

    elis85 je offline (nepripojený) elis85

    elis85
    Polystyrén určite nepomôže. Premiestnenie môže byť možné riešenie. Možno by som najprv skúsila odstrániť pleseň, namaľovať a skriňu mať umietnenú s väčšou medzerou od steny, ktorá plesneje.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    plesen by vznikala medzi polystyrenom a stenou. treba dat vacsiu medzeru medzi stenou a skrinou.

    senčan je offline (nepripojený) senčan

    senčan
    V minulosti som riešil podobný problém, ktorý mal 2 riešenia. Prvé - odstránenie tepelného mostu /vonkajšie zateplenie/, druhé - odstránenie plesnivej omietky až na základný materiál /omietka býva zvyčajne prerastená spórmi plesne/, nanesenie sadrovej omietky /RIMANO/ a potom samozrejme pravidelné vetranie. Zrealizoval som pred 3 rokmi, dodnes sa neobjavil ani náznak plesne.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    občas robíme ohrev nezateplených stien zasekaním rúrky teplovodného kúrenia do omietky tesne nad podlahou...
    Ing. Ľubomír Janoška Nedala by sa tá stena vyhriať aj elektrickou rohožou?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Raz som sa bol pozrieť na takýto problém a hádajte čo: nekúrili a ani nevetrali, lebo je to drahé, zbytočné, nepomáha to. No neviem, najťažšie je pomôcť ľuďom.
    Určite treba vetrať a nechať priestor medzi stenou a skriňou. Dokonca v Nemecku som nedávl na stenu, kda mala ísť skriňa ani soklové lišty, aby mohla ísť skriňa úplne na stenu a vraj za ňou neprášilo.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    alebo jednoducho natrite stenu za skriňou vápenným náterom, najlepšie vápenným mliekom z klasického zahaseného vápna a nikdy tam pleseň nebude, inak samozrejme všetky rady čo Vám tu ostatní napísali platia

    Plieseň na stene za skrinou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.