Zavrieť

Porady

Mila123 mne sa to stalo.......asi u nás bežná vec
lacotinka Určite by som sa do 24 hodín zoznámil s predsedom takého súdu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    občiansky súdny poriadok

    Pojednávanie
    § 115

    (1) Ak tento zákon alebo osobitný predpis13aa) neustanovuje inak, súd nariadi na prejednanie veci samej pojednávanie, na ktoré predvolá účastníkov a všetkých, ktorých prítomnosť je potrebná.
    (2) Predvolanie sa musí účastníkom doručiť tak, aby mali dostatok času na prípravu, spravidla najmenej päť dní pred dňom, keď sa má pojednávanie konať.
    Patrik 81 Ale ako je tych 5 dní keď listok o info že mám doporučený list na pošte prišiel 25.9.je tam lehota na vizdvihnutie 18 dní a pojednavanie stanovil súd na 7.10. Trocha nejaké nelogické keby som bol odcestovany a vidvihol by som to trebas na17 deň uz by bolo po sude ale ja by som bol v lehote
    Mária27 Súd nerieši lehotu pošty. Pošta má lehoty na odber pre všetkých odosielateľov rovnaké. Musel by si súdu oznámiť, že si bol odcestovaný, zásielka ti nebola do pojednávania doručená.
    Mária27 29.09.15 00:07 priradil do Porady

    Môže súd stanoviť pojednávanie skôr než uplynie lehota prevzatia doporuč.listu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.