Zavrieť

Porady

Môžem pre zápis stavby do katastra použiť geometrický plán z roku 1989?

Zistili sme, že rodinný dom nie je zapísaný na liste vlastníctva ako stavba. Kolaudovaný bol v r. 1994. Podávame žiadosť o zápis stavby do katastra. Našli sme porealizačné zameranie - geometrický plán z roku 1989. Pôvodný stav nehnuteľnosti - čisla parciel, rozmery, žiadne nové prístavbym sa nezmenili. Pre stavbu ale nebola geometrickým plánom určená nová samostatná parcela. Na pláne sú len rozmery domu - vraj sa to vtedy takto robilo. Môžeme použiť tento geometrický plán pre zápis stavby? Na katastri nám to osobne nechceli / nevedeli povedať. Vraj treba podať žiadosť o zápis a až potom o tom pracovník rozhodne. Tak neviem či čakať 60 dní na vyjadrenie, že geom. plán nie je dobrý, alebo dať vypracovať nový? Nemáte s tým skúsenosti?
Chobot Je ten geometrický plán úradne overený?
topper1 ano, je overeny ...teda ma pečiatky úradu pre geodeziu a kartografiu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Poplatok za vklad je 66 EUR. Vypracovanie nového GP by ťa vyšlo na cca 230 EUR.

    Ja by som asi riskol ten vklad. Ak ti to zamietnu, tak prídeš o 66 EUR. Je možné, že zápis len pozastavia, potom o poplatok neprídeš.

    Ak si ale dáš zbytočne vypracovať nový GP (a nakoniec by zobrali aj ten starý), tak zbytočne vyhodíš 230 EUR. A je lepšie vyhodiť 66 EUR než 230 EUR.

    Zajtra idem k jednému geodetovi pre jeden GP, ak mi pošleš kópiu toho tvojho, môžem sa spýtať, či ten tvoj je platný a či ho zoberie kataster. Možno to bude vedieť.

    Ak chceš, pošli mi ho na chrobak7(zavinač)post.sk.
    topper1 Vďaka za pomoc. Za vklad by som nemal platiť nič...zápis stavby je podľa mňa záznam a za ten sa neplatí ako za vklad ale čaká sa 60 dní a to je pre mňa dosť veľa, ak by to malo byť neúspešné. U geodeta som s tým bol, povedal, že dnes sa to už tak síce nerobí ale plán je na tu dobu v poriadku, ale to či ho zapíšu alebo nie musí povedať kataster. Tiež som za to, že to skúsim poslať s týmto plánom a uvidíme. Ak sa mi podarí plán niekde zoskenovať, tak ti ho pošlem a vopred ďakujem.
    Chobot TAk keď sa za záznam neplatí, tak nie je o čom. Na čo zbytočne platiť cez 200 EUR, ak by si nemusel. Tých 60 dní ubehne....

    Môžem pre zápis stavby do katastra použiť geometrický plán z roku 1989?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.