Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

Dobrý deň! Mám zamestnankyňu, ktorá má za kalendárny rok nárok na 30 dní dovolenky. V roku 2015 je od 7.1. práceneschopná a do práce by mala nastúpiť 1.10.2015. Na koľko dní dovolenky má nárok v roku 2015?
veronikasad kolko dní odpracovala, resp. je predpoklad že odpracuje do konca roka, vrátane sviatkov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ADB je offline (nepripojený) ADB

    ADB
    odpoved je v ZP v § 109 odstavec 1. a kedze zatial neodpracoval 60 dni tak sa presunieme do § 105. Cize keby sme chceli byt velmi presny tak 1.10. ma narok na dovolenku 0 dni, potom po odpracovani 21 dní vznikne nakor na 1/12 rocneho naroku, po odpracovani 42 dni (21+21) ma narok na dovolenku 2/12 rocneho naroku .... a tak dalej.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zatial jej nevznikol žiadny nárok na dovolenku. Ak do konca roka odpracuje 60 dní (vrátane sviatkov), budeš jej krátiť dovolenku z titulu PN-ky - za prvých 100 prac.dní o 1/12 ročného nároku, za každých ďalších celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12.

    Ak 60 dní neodpracuje, vznikne jej len nárok na dovolenku za odpracované dni = za každých celých 21 prac.dní 1/12 ročného nároku. Čerpanie dovolenky sa považuje za výkon práce.

    V tomto prípade by mal byť zamestnávatel opatrný pri určovaní nástupu na dovolenku, aby nedošlo k prečerpaniu dovolenky ...
    Evičkaa Rozumiem Ďakujem pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.