Zavrieť

Porady

Krátenie stravného pri pracovnej ceste.

Ako krátiť stravné pri pracovnej ceste ak v jednom dni na území Slovenska trvala cesta 5 hodín (4,20 Eur) v zahraničí trvala 14 hodín (600CZ) a ak bol poskytnutý obed a večera bezplatne. Viem, že mám krátiť o 75 % stravné - ale otázka znie ktoré. Krátiť 4,20 Eur aj 600 CZ alebo len jedno z nich.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 5
    (6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ester plus Tomu rozumiem, len neviem či o 75% mám krátiť sumu 4,20 Eur aj 600 CZK?
    Tweety Asi nerozumieš, pretože v tom podčiarknutom je presne uvedené, z ktorej sumy máš krátiť.
    Ester plus Rozumiem tomu tak, že mám krátiť z najvyššej sumy strávného. OK, Ale mám krátiť sumu 4,20 Eur o 75 % aj sumu 600 CZK o 75%: Alebo mám krátiť len sumu 600CZK o 75 %.
    Tweety a aká je nayvyššia suma stravného nad 18 hod? Myslíš, že 4,20.€?
    Ester plus Nesprávne som to napísla, v tom zmysle že pri krátení ide o krátenie zo sumy z 9,80Eur a zo sumy 600CZK, teda z najvyššej sumy stravného. Ale moja otáznie nie je z akej sumy krátiť ale ktoré časové pásma krátiť. Aj tuzemsko stravné aj zahraničné stravné?
    ivka70 Kratis obe stravne.
    Tweety Celkové stravné bude teda skrátené,. Krátiš stravné, kde bolo poskytnuté bezplatne, a krátiš o % , ktoré si vypočítala presne podľa § 5.
    V SR 4,20, ZPC 150, to je skutočná výška po krátení.
    Ester plus Ďakujem
    avalik ivka70 (Dnes 10:21) Kratis obe stravne.

    z akeho dovodu?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V prvom rade musis vediet kde mu bol poskytnutý obed a vecera.

    Z tvojho zadania mi vyplyva, ze na na PC nastupil o 5:00 rano, o 10:00 prekrocil CR hranice ... do 10:00 mu asi nebol vydany obed na SK a teda obed aj vecera mu boli poskytnute v CZ - teda kratis stravne pri ZPC (kratenie 450 CZK, narok zamestnanca 150 CZK).
    avalik neuzitocne????
    Ester plus Takže dva rozdielne názory. Viac by som súhlasila s názorom "avalik" to mi príde logickejšie. Ale čo je správne?

    Krátenie stravného pri pracovnej ceste.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.